Podwórko talentów NIVEA w sferze marzeń.


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: https://podworko.nivea.pl/


Drodzy Mieszkańcy.

Wczoraj zakończyło się głosowanie w konkursie Podwórko talentów NIVEA, gdzie przypomnę, nagrodą był nowoczesny plac zabaw o wartości ćwierć miliona złotych. Aby go zdobyć wystarczyło znaleźć się w pierwszej piątce, która zdobyła najwięcej internetowych głosów.

Niestety. Nam, mieszkańcom Łubiany nie zależało na tym. Ponieśliśmy wielką klęskę. Widocznie taki plac zbaw, jaki mamy przy szkole jest wystarczający. 


Przykre, że nam się nie udało. Pomimo szerokiej akcji promocyjnej, która docierała praktycznie dwa razy dziennie do bardzo dużego grona odbiorców, pomimo zaangażowaniu kilkunastu osób nie chciało nam się poświęcić kilku, dosłownie, sekund dziennie na oddanie bardzo cennego głosu. Nie rozumiem. Nie potrafię zrozumieć dlaczego niejednokrotnie wnosimy na Zebraniu Wiejskim o budowy nowych placów zabaw (jeden już zbudowaliśmy przy altanach) czy o remont tego przy blokach (w tym roku zaczynamy od wymiany największej zabawki) na co trzeba wyłożyć środki (sołeckie lub gminne) a tu mogliśmy mieć mega plac zabaw zupełnie ZA DARMO! Co poszło nie tak? Co zrobiliśmy źle? Czy my potrafimy tylko wymagać? Czy nam się wszystko należy a od siebie nic? Wstyd! Rozumiem przegrać ale być w pierwszej dziesiątce. Zdobyć te 20 czy 15 tys. głosów. Pokazać, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy ale śmiem stwierdzić, że nie zrobiliśmy w tym kierunku zupełnie nic. Zdobyliśmy 3925 głosów w 34 dni. To jedynie 115 głosów dziennie i tylko 1,64 głosu na mieszkańca. Finaliści mieli tych głosów ponad 700 dziennie i nawet 35 głosów na mieszkańca co pokazuje, że można. Trzeba tylko chcieć. 

Niestety. Wyszło jak wyszło. Musimy się z tym pogodzić. Drugiego podejścia zakładam, że nie będzie. Wiem co czują w tej chwili inicjatorki startu w konkursie i jest mi z tego powodu bardzo przykro, że tak je zawiedliśmy. Zawiedliśmy również nasze dziecięce TALENTY, dla których miała to być nagroda.

Jednocześnie chciałbym z tego miejsca gorąco podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w kampanię, w głosowanie, w namawianie do głosowania oraz za wiarę, że jednak się uda.

Poniżej kilka zdjęć placu zabaw z 2016 roku (dziś są dużo nowocześniejsze) napotkanego na trasie w małej miejscowości oraz tabela TOP5 i my na ich tle. Daje do myślenia.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców. Tak na marginesie. Jestem pełen podziwu dla Piaseczna, którego długo nie było w pierwszej dwudziestce i w ostatnich dniach zaangażowali armię ludzi i zdobyli 2 miejsce.

Gratuluję również Kościerzynie za zajęcie I miejsca w kategorii miejscowości od 20 do 60 tys. mieszkańców.

Marcin Żurek

Popularne artykuły

Świetlica szkolna w nowej odsłonie
Dziad swoje, baba swoje 
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
Przerwa w pracy kiosku oraz poczty

Komentarze

26.06.2020, 14:10 Marcin Żurek
1
Nie gniewam się. Jestem otwarty na krytykę, na dyskusje ale nie wyssaną z palca. Miłego dnia

26.06.2020, 14:08 Mieszkaniec 188.147.***.***
0
To wtedy przepraszam

26.06.2020, 13:51 Marcin Żurek
1
Drogi tajemniczy Mieszkańcu. Po pierwsze nie jestem twórcą Planu Odnowy Wsi na lata 2013-2020 gdyż taki nie istnieje. Może chodzi o plan na lata 2012-2020? Jeśli tak to powstał on przed objęciem przeze mnie urzędu Soltysa, bo sołtysem jestem od marca 2013 roku. Tego planu też nie jestem twórcą ani współtwórcą. Pamiętam pierwsze spotkanie w sprawie tego planu, które miało miejsce w naszej szkole na stołówce. Do jego utworzenia powstał zespół składający się z mieszkańców, kilka osób pamiętam ale to bez znaczenia w tym momencie. Odnośnie hali cytuję: "ma powstać z inicjatywy gminy czy tam powiatu". Drogi Mieszkańcu tu również jesteś w błędzie. Na przyszłość jeśli chcesz mi coś zarzucić to bardzo proszę, aby były to zarzuty zgodne z prawdą.

26.06.2020, 13:35 Mieszkaniec 188.147.***.***
-2
Plan odnowy wsi na lata 2013-2020 Miala powstac HALA sportowa ale dopiero teraz ma powstac hala z inicjatywy gminy czy tam powiatu

26.06.2020, 08:33 Marcin Żurek
1
Proszę podać jaki miałem plan odnowy wsi i czego z tego planu nie wykonałem?

26.06.2020, 08:29 Mieszkaniec 188.147.***.***
-1
Gdy pan został sołtysem mial soltys plan odnowy wsi który według mnie i moich znajomych nie dotrzymal pan Jestem zdziwiony dlaczego soltys pisze wstyd jak sam nie wykonal wiekszosci planu odnowy wsi


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE