Bez niespodzianek również w Łubianie - wyniki wyborów prezydenckich


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: prezydent.pl


Znamy już wyniki wyborów prezydenckich z naszego obwodu. W pierwszej turze zwycięzcą z wynikiem 521 głosów okazał się urzędujący prezydent Andrzej Duda. Na drugim miejscu z dorobkiem 340 głosów znalazł się prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Cieszyć może za to rekordowa frekwencja wynosząca 71,95%, która na moment publikacji artykułu jest najwyższa w powiecie.


W Łubianie oddano dwa głosy nie ważne oraz 1278 głosów ważnych. W tej liczbie zawierają się również cztery karty z głosowania korespondencyjnego. Uprawnionych do głosowania było 1779 osób.

Wynik uzyskany przez urzędującego prezydenta przekłada się na 40,8% całości. Kandydat z drugiego miejsca otrzymał 26,6% całości. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z wynikiem 295 głosów (23,1% całości), czwarte miejsce należy do Krzysztofa Bosaka, który zebrał 64 głosy (5% całości). Dalej, na piątym miejscu znajdziemy Roberta Biedronia (27 głosów, 2,1%), a na szóstym miejscu Władysława Kosiniaka-Kamysza (23 głosy, 1,8%). Następnie kandydaci, którzy zajęli kolejne miejsca: Żółtek (3, 0,2%), Tanajno (2, 0,2%), Witkowski (2, 0,2%), Piotrowski (1, 0,1%) i Jakubiak bez poparcia w Łubianie.

Widzimy małe rozbieżności ostatecznych wyników z naszą ankietą przedwyborczą. Natomiast wyniki głosowania w Łubianie nie odbiegają znacząco od wyniku sondażu Exitpoll przeprowadzonego przez Ipsos i opublikowanego wczorajszego wieczora w mediach.

Analizując na szybko wyniki zarówno z Łubiany jak z i częściowe wyniki z kraju można zauważyć, że miażdżąca większość wyborców, w Łubianie aż 911 (71,3% całości), nadal wybiera kandydatów ze stałego grona czterech sił politycznych PiS-PO-PSL-Lewica.

Kiedy ukażą się wyniki z całego kraju napiszemy o tym, konfrontując je z naszymi wynikami. 

Druga tura zaplanowana jest na niedzielę 12 lipca. 

Kamil Pek

Źródło: pkw.gov.pl
 

Popularne artykuły

Świetlica szkolna w nowej odsłonie
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
Przerwa w pracy kiosku oraz poczty
Dziad swoje, baba swoje 

Komentarze

30.06.2020, 07:05 zorzyk 37.47.***.***
0
Ludzie nie chodzcie ta droga jeszcze nie jest za pozno andriu z kaczorem jeszcze Wam umili zycie jak bedzie po wyborach

29.06.2020, 08:03 Wyborca 94.254.***.***
0
Sondaa przedwyborcza z tej stronę delikatnie mówiąc nie sprawdziła się . Widać jak miarodajny była hahaha.


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE