Ostrzeżenie meteorologiczne Meteo Pomorze


Udostępnij:
Oceń: 1

Źródło ilustracji: Meteo Pomorze


Zjawisko: Intensywne opady śniegu

Czas obowiązywania: 29.03.2018 5:00 – 30.03.2018 0:00

Prawdopodobieństwo: Wysokie


Opis: Wraz z omawianym w sytuacjach barycznych z ostatnich dni niżem Elisabeth, przez Polskę przejdą miejscami intensywne opady śniegu. Szczególnie intensywnie ma padać na północy kraju, gdzie miejscami w przeciągu 6 godzin spaść ma aż 8-9 cm śniegu. Największej sumy opadu spodziewamy się na wschodzie Kaszub – w gminach Żukowo, Przodkowo, Kartuzy, Somonino (pow. kartuski), Szemud, Wejherowo, m. Wejherowo, m. Reda, m. Rumia (pow. wejherowski), Przywidz, Kolbudy, Trąbki Wielkie (pow. gdański), Nowa Karczma, Liniewo (pow. kościerski) i Skarszewy (pow. starogardzki).

Spodziewamy się początkowo na południowym zachodzie i zachodzie Pomorza, a od godzin przedpołudniowych na pozostałym obszarze województwa, chwilami intensywnych opadów śniegu, miejscami o łącznej akumulacji ponad 10 cm, połączonych z silniejszym wiatrem (do 50-65 km/h, w strefie brzegowej ponad 70 km/h). Śnieg może powodować utrudnienia w ruchu drogowym, zmniejszając przyczepność. Chwilami może również ograniczać widoczność, szczególnie podczas silniejszych porywów wiatru. Wspomniany wiatr może również nanosić śnieg na drogi, zwłaszcza na otwartej przestrzeni, dodatkowo pogarszając warunki drogowe. Ciężki i mokry śnieg, którego spodziewamy się głównie na południu Pomorza (rejon Chojnic, Człuchowa, Czerska i Starogardu) może łamać gałęzie, zwłaszcza w osłabionych przez sierpniową nawałnicę drzewach. Spodziewać się również należy oblodzenia, głównie w pow. kościerskim, kartuskim i wejherowskim, oraz na zachodzie pow. gdańskiego i starogardzkiego. Zła sytuacja drogowa będzie szczególnie dawać się we znaki  w Trójmieście, Pruszczu, Małym Trójmieście Kaszubskim, Kartuzach, Kościerzynie, Chojnicach, Czersku, Człuchowie i Starogardzie.

Możliwa aktualizacja ostrzeżenia dziś (28.03.) w godzinach wieczornych. Dotyczyć może pow. kartuskiego, bytowskiego i słupskiego, na które może zostać rozszerzony alert pierwszego stopnia. Obecne prawdopodobieństwo aktualizacji wynosi 50%

Synoptyk: Robert Marcinowicz, biuro prognoz w Żukowie, 28.03.2018 10:40

Źródło: Meteo Pomorze

Popularne artykuły

PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?
Uwaga na trolle – nasza sonda została przejęta
Aktywny wypoczynek we Wdzydzach dla dzieci z Łubiany i okolic
Cisza wyborcza

Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE