Objazd przez Łubianę - SONDA - uwaga bardzo ważne!


Udostępnij:
Oceń: 6

Źródło ilustracji: internet


Szanowni Mieszkańcy. Poniżej przedstawiam bardzo ważny temat. Zwracam się z gorącą prośbą o poświęcenie kilkunastu minut i zapoznanie się z całym materiałem oraz o wyrażenie swojego zdania za pomocą naszej sondy - czy my mieszkańcy Łubiany zgadzamy się na trzymiesięczny objazd przez Łubianę czy tylko na miesięczny, który i tak będzie z racji całkowitego zamknięcia przejazdu kolejowego.


Ruszył długo wyczekiwany remont niebezpiecznego odcinka DK20 od Kornego do Kościerzyny. Jak wiemy przebudowane zostaną skrzyżowania, powstaną zatoki autobusowe oraz ścieżka pieszo-rowerowa. Trwające prace dały się odczuć już każdemu kierowcy, tego nie da się ukryć i jest to nieuniknione. Wykonawca, firma POLAQUA, wystąpiła do Gminy Kościerzyna o zgodę na objazd przez Łubianę na czas remontu przejazdu, który według założeń ma potrwać około 4 tygodnie - jest to operacja nie do uniknięcia oraz także na kolejne 2 miesiące na czas remontu całego odcinka od skrzyżowania ze schetynówką do skrzyżowania z ul. kościerską. Wtedy cały ruch z wyłączeniem pojazdów powyżej 3,5t DMC będzie odbywał się przez Łubianę przez trzy miesiące: wrzesień, październik oraz listopad. W sytuacji gdy objazd będzie tylko przez miesiąc (związany z remontem przejazdu kolejowego) to cały remont tego odcinka zajmie ok. 6 miesięcy i będzie wprowadzony ruch wahadłowy. Poniżej przedstawiam dokładny opis oraz 2 symulacje przygotowane przez POLAQUA

Wójt Gminy Kościerzyna Pan Grzegorz Piechowski zwraca się do nas - mieszkańców Łubiany z pytaniem, czy wyrażamy zgodę na objazd trzymiesięczny czy też nie. Niestety, z powodu pandemii COVID19 i obowiązujących obostrzeń dotyczących zgromadzeń nie możemy zwołać Zebrania Wiejskiego w tej sprawie. W związku z tym Kamil przygotował ankietę, aby każdy z nas mógł się dzięki niej wypowiedzieć.

Sonda potrwa do 10 sierpnia 2020 roku do godziny 20:00 po czym jej wyniki zostaną przedstawione Wójtowi Gminy Kościerzyna. Wydana przez gminę decyzja będzie uwzględniała nasze stanowisko.

Marcin Żurek

Szanowni Państwo,

Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 20 między Kornem a Kościerzyną w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Do maja przyszłego roku ma zostać przebudowanych pięć skrzyżowań (w tym rondo w Kornem na skrzyżowaniu DK20 i DW235), wymieniona nawierzchnia drogi, a także przepusty. Ponadto zostanie poddany przebudowie przejazd kolejowy w Łubianie. Do tego na całej długości odcinka drogi krajowej powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

Rozbudowa drogi wiąże się, jak niemal każda podobna inwestycja, z utrudnieniami w ruchu. Kilka dni temu został wprowadzony na dwóch odcinkach drogi krajowej nr 20 ruch wahadłowy. Przed nami kolejne odcinki drogi do przebudowy, także ten zlokalizowany między dwoma skrzyżowaniami ze zjazdami do Łubiany. Tu trzeba przebudować przejazd kolejowy, znajdujące się w pobliżu niego przepusty pod drogą. Wymienić trzeba także nawierzchnię i konstrukcję drogi. 

W związku z tym wykonawca prac – Polaqua przedstawił dwa warianty/propozycje organizacji ruchu na tym odcinku drogi krajowej nr 20 poparte komputerowymi symulacjami ruchu drogowego (symulacje zakładają rzeczywiste zachowania użytkowników drogi). Obydwa zakładają zamknięcie drogi krajowej nr 20 na czas prac przy przejeździe kolejowym.

Wariant I
Zakłada zamknięcie dla ruchu drogi krajowej nr 20 na trzy miesiące i uruchomienie objazdu wyłącznie dla pojazdów lekkich (do 3,5 t) przez m. Łubiana. Dzięki temu uda się przeprowadzić wszystkie poważne prace na zamkniętym odcinku drogi i — co ważne — nie przewiduje się wprowadzenia na nim wahadeł po tym okresie. Przeprowadzone symulacje ruchu jednoznacznie pokazują, że ruch na objeździe odbywa się płynnie, bez korków.

Wariant II
Zamknięcie drogi krajowej nr 20 na przejeździe kolejowym potrwa w tym przypadku jeden miesiąc, z poprowadzeniem objazdu — podobnie jak w wariancie II — wyłącznie dla pojazdów lekkich (do 3,5 t) przez m. Łubiana. Po tym okresie na tym odcinku będzie jeszcze funkcjonować sześć wahadeł przez pięć miesięcy. Razem utrudnienia będą trwały pół roku.

Poszczególne wahadła znajdują się w odległości ok. 1 km. Na symulacji widać, że z uwagi na prowadzone roboty połówkowe (zajęta na prace budowlane połowa jezdni), odkładają się spore kolejki pojazdów (przekraczające 1 km). Utrudnienia są odczuwalne zarówno przez kierowców od strony Kościerzyny, Kornego jak i z Łubiany (choć najbardziej od strony Kościerzyny z uwagi na dwa wahadła). Odkładająca się kolejka od pierwszego skrzyżowania (wahadło nr 2) do miejscowości Łubiana (od Kościerzyny) powoduje zupełny paraliż ruchu na wahadle nr 1, w związku z powyższym, pojazdy jadące w relacji  Korne - Kościerzyna nie mogą minąć robót przez blokujące pojazdy na zawężonej drodze krajowej. 
Wyjazd z miejscowości Łubiana i włączenie się do ruchu na drogę krajową nr 20 także wiąże się z długim czasem oczekiwania (kolejka przekraczająca 500 m). 
Proszę zwrócić uwagę, że w symulacji można zauważyć pojazdy jadące na trasie Korne - Kościerzyna kierujące się na trasę przez Łubianę (pomimo braku oznakowania objazdu! wynika to ze wskazówek urządzeń GPS, które pokazują mniejsze straty czasu przy jeździe przez Łubianę). 

Wnioski
Porównując oba warianty, zdecydowanie korzystniejszy dla użytkowników jest wariant I, w którym użytkownicy jadący drogą krajową nie odczuwają specjalnych utrudnień związanych z prowadzonymi pracami budowlanymi. Ruch jest płynny, nie powodujący  zatorów na skrzyżowaniach z drogą krajową nr 20. Ponadto przy jednym zamknięciu kompleksowo przebudowywany jest cały odcinek drogi.
Utrudnienia w wariancie II potrwają dwukrotnie dłużej – 6 miesięcy i także przewidują pojawienie się pojazdów w Łubianie czy to podczas zamknięcia przejazdu kolejowego czy później, kiedy kierowcy będą uciekać od korków na drodze krajowej, kierując się wskazaniami GPS i wiedzą o terenie.

Symulacja:

  • Wariant I.- 3 miesiące

  • Wariant II. - 1 miesiąc

Regulamin sondy

1. Głosowanie dozwolone jest wyłącznie dla mieszkańców i posiadaczy nieruchomości w Łubianie.
2. Głosować można tylko jednokrotnie.
3. Sonda trwa od 24.07.2020 21:00 do 10.08.2020 20:00.

Wyniki sondy:

Popularne artykuły

Przerwa w pracy kiosku oraz poczty
Dziad swoje, baba swoje 
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
Świetlica szkolna w nowej odsłonie

Komentarze

29.07.2020, 23:19 Nier 37.248.***.***
3
Dobry objazd by był dla kierowców od strony chojnic na skrzyżowaniu z Lipuszem w strone grzybowa tą leśną drogę by wyremontowali i juz ponad polowa ruchu z głowy.

29.07.2020, 08:38 Ehh 94.254.***.***
3
Ludzią w Łubianie to się nie dogodzi. Wiecznie nie pasuje. Brajanom i Dzesikom nic nie grozi bo madka zawiezie do szkoły a te co idą pieszo są bardziej ogarnięte niż dorośli to po co te spiny

29.07.2020, 08:18 Marcin Żurek
0
Do Mieszkańca. Nie sądzę, aby wójt się bawił w głosowanie. Chciał podzielić się z nami tym jakie są plany ale dziś już widać, że to chyba nie do końca był dobry pomysł. Jako zarządca mógł podjąć decyzję sam Mógł, ale tego nie zrobił a my teraz wymyślamy czy ktoś kombinuje czy nie. Odnośnie rejestracji w serwisie. Do tego co napisał Kamil o stronie prawnej dodać należy jeszcze nasze lenistwo, bo mało komu chce się rejestrować przed głosowaniem czy komentarzem. Przerabialiśmy to już wielokrotnie.

29.07.2020, 07:32 Marcin Żurek
0
Do tego co Kamil napisał dochodzi brak możliwości zwolania zebrania. Ponadto to nie sołtys organizuje ankietę tylko wypełniany prośbę wójta. Po domach bym nie chodził niezależnie czy jest pandemia czy nie i czy jestem na miejscu czy w delegacji.

29.07.2020, 07:25 Kamil Pek
0
1. Ja zagłosowałem na wariant miesięczny. Nie mi to oceniać, bo to nie moja branża, ale ja bym się pochylił nad kwestią zbudowania w pierwszej kolejności ścieżki i to właśnie nią puścił ruch osobówek w jedną stronę, a drugi kierunek po remontowanym odcinku. 2. Odnośnie zabezpieczeń ankiety, tak rejestrujemy adres IP. Niestety rejestracja nie jest złotym środkiem, ponieważ nie mamy instrumentów do weryfikacji czy dana osoba jest mieszkańcem stałym czy tymczasowym lub właścicielem nieruchomości w Łubianie; dosyć naiwnie zdajemy się na uczciwość ankietowanych. 3. Nie możemy teraz chodzić po domach z pytaniem o zdanie na ten czy inny temat, ponieważ cały czas trwa pandemia i to właśnie z tego a nie innego powodu decyzja w tej sprawie miałaby zostać podjęta na podstawie naszej ankiety.

29.07.2020, 06:28 ... 5.173.***.***
0
Uważam, że Pan Sołtys nie powinien takiej sondy organizować w Internecie. Przejść się z listą albo cos. Chyba że jest stale nieobecny we wsi. Osoby starsze nie mają dostępu do Internetu. I nie tylko starsze. To NIE JEST W ZADEN SPOSOB MIARODAJNE .

28.07.2020, 22:32 Mieszkaniec Łubiany 5.173.***.***
0
Czy ankieta jest w jakiś sposób zabezpieczona? Wszyscy pamiętamy jaka była sytuacja przy ostatnich wyborach, gdy grupa popierająca jednego z kandydatów "zaatakowała ankietę i najprawdopodobniej zmieniła jej faktyczny obraz? Mozna przecież sobie wyobrazić sytuację w której wójt mając swobodny (jak każdy) dostęp do ankiety zagłosuje kilkaset razy na opcję według niego właściwszą i potem powie "Tak chciała większość głosujących"? Nie chcę tu posądzać wójta o takie działania, to tylko przykład, bo równie dobrze może tak zrobić firma budująca drogę czy każdy z nas. Czy można np. oddać tylko jeden głos z danego IP? Na przyszłość może warto się zastanowić nad jakąś rejestracją mieszkańców w witrynie i możliwość głosowania tylko osobom które, jako mieszkańcy, otrzymają dostęp do ankiet? Serwis dla gości byłby dalej dostępny ale bez możliwości głosowania? Taka może lokalna wersja cyfrowej demokracji.

28.07.2020, 11:02 Marcin Żurek
0
Adam. Jaki będzie wynik ankiety nie wiem. To zależy od głosujących. Jakiego zdania jest Kamil? Sam pewnie odpowie. Jeśli interesuje Was moje zdanie to decyzja jest trudna. Raz, trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców. Dwa, pozbyć się uciążliwości i cieszyć się poprawioną DK20 jak najszybciej. Nie ma tu złotego środka niestety. Ja bym to widział inaczej ale nie ja jestem wykonawca ani też zarządcą DK20. Osobiście głosowałem za wariantem jednomiesięcznym. Na zakończenie dodam, że nie ja podejmuję ostateczna decyzję tylko Wójt Gminy Kościerzyna i to na jego, a nie mój czy Kamila wniosek powstała ankieta.

28.07.2020, 10:50 Adam 89.64.***.***
0
Czy ankieta będzie rzetelna czy przychylna stanowisku sołtysa- administratora strony?

27.07.2020, 12:26 Aga 31.0.***.***
0
Na czas objazdu na ul. Długiej i Kaszubskiej powinien być zakaz postoju.

26.07.2020, 17:29 Marcin Żurek
0
MJ. Aut nie będzie setki a jak dobrze pamiętam ok 8000 na dobę co daje 5,5 auta na minutę zakładając, że ruch przez całą dobę jest stały a wiadomo, że nie jest.

26.07.2020, 17:21 MJ 176.221.***.***
-1
Witam. Mieszkam na ulicy Długiej i doświadczam wszelkich niedogodności jakie występują podczas objazdu naszą ulicą gdy zdarzają się wypadki na K20. Wiem,że wtedy jest to konieczne. Niestety nie wyobrażam sobie takiej sytuacji przez 3 m-ce. Będziemy narażać na większe niebezpieczeństwo naszych mieszkańców a najbardziej nasze dzieci. Dojeżdżam też do pracy w Kościerzynie i te korki rozwalają mi cały układ dnia. Ale wolę trochę postać, ewentualnie pojechać drogą gruntową niż zgodzić się na przejazd setki aut przez naszą miejscowość.

26.07.2020, 16:45 Marcin Żurek
0
Straż Gminna liczy 2 funkcjonariuszy. Gmina Kościerzyna to 36 sołectw, 55 miejscowości, 15500 mieszkańców i 700 km dróg. Mało prawdopodobne aby pilnowali teraz 3 km dróg a resztę odstawili na bok

26.07.2020, 16:33 patrzący 176.221.***.***
-1
mamy straż gminną może kierować ruchem by dzieci mogły bezpiecznie przejść przez ulicę tak jest w innych krajach np. w republice czeskiej chyba do tego zostali powołani

26.07.2020, 16:11 Marcin Żurek
1
Patrzący. Jeśli mnie pamięć nie myli dzieci do lat 7 nie powinni poruszać się po drogach sami bez opiekuna, który musi mieć minimum 10 lat więc większość dzieci z naszej szkoły może do szkoły iść samemu

26.07.2020, 16:09 patrzący 176.221.***.***
0
a tak na marginesie wystarczyłoby rondo w kornym i ścieżka rowerowa a nie wycięcie hektarów lasu są bardziej niebezpieczne miejsca wystarczy olej w głowie kierowcy

26.07.2020, 16:02 patrzący 176.221.***.***
0
dzieci nie powinny w pewnym wieku poruszać się po ulicy bez opieki dorosłych ulica długa i kaszubska to nie strefa zamieszkała

25.07.2020, 20:55 Zyx 31.0.***.***
-3
Xyz napewno jest napływowym mieszkańcem Naszej miejscowości bo zaleciało szlachtą

25.07.2020, 18:03 Blokers 31.0.***.***
0
Każdy chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko to dlaczego my też nie możemy chcieć? Jak by szło coś ugrać na korzyść to jak najbardziej, a nie kajać się przed każdym.

25.07.2020, 17:49 Mieszkanka 188.147.***.***
3
Drodzy Rodzice! To świetna okazja nauczyć dzieci zasad uczestnictwa w ruchu drogowym! W końcu.

25.07.2020, 16:41 Marcin Żurek
0
Doro. Z tego co pamiętam to przez Stężycę.

25.07.2020, 16:22 Doro 89.151.***.***
0
A co z samochodami powyżej 3,5 tony, którędy one będą jeździć?

25.07.2020, 14:32 Xyz 188.147.***.***
4
Oczywiście pretensje odnośnie objazdu mają krzykacze, którzy raz na 20 lat jadą do miasta na zakupy to stanie w korkach nie przeszkadza, jak jedzie się raz na ruski rok. Prawda taka że w obu przypadkach ruch będzie puszczony przez to wielkie państwo jakim jest Łubiana :) Bezpieczeństwo wiadomo ważne ale ludzie nie róbmy paranoi, chcecie żeby wszystko było zrobione a objazd najlepiej zrobić tunelem podziemnym a żeby nikt czasem przez Łubiane nie jechał. Teraz ktoś się obudził że najlepiej aby drogi w lesie przystosowali. Na pewno przystosują bo mieszkańcy tak wybitnej wioski mają takie widzi mi się. Podejrzewam że samochody nie znające objazdu wczasowicze, bądź inni obcy kierowcy będą jechali przez długą 300 km na godzinę, specjalnie polując na mieszkańców oraz dzieci. Żenada nic więcej...Oczywiście symulacje, które zostały przeprowadzone są podpadające niczym Smoleńsk wraz z łamiącymi się brzozami oraz sztucznymi mgłami 😂Podejrzewam że to wszystko w tym celu aby zmniejszyć populację Łubiany. Nowy porządek świata się zaczyna. Uważajcie na siebie 😁😁

25.07.2020, 07:57 zorzyk 37.47.***.***
0
Moze poprawic poprawic droge przez las z Lubiany do Lipusza wszysvy ktorzy teraz pchaja sie na Bytow I Chojnice mieli by doskonaly skrot.Mam tu na mysli mieszkancow Lubiany I pracownikow ZPS.Udostepnic to droge tylko sam.osobowym Sluzba lesna zamiast ganiac grzybiarzy t by miala zniwa na mandatach za wszystkie ciezarowki ktore juz rozjechaly to drooge po naprawie.Do Koscierzynyozna przez Grzybowo.Ale o tych drogach trzeba bylo pomyslec przed remontem D.K.20 Wyszlo jak wyszlo jak zawsze madry Polak po szkodzie.Wracajac do obiazdu to lepiej zamknac D.K.20 na trzy miesiace zrobic ja raz a dobrze a na Schetynowce I w Lubianie ogranoiczenie do 40/km a psy niech pilnuja aby samochody powyzej 3,5 tony nie jezdzily tym obiazdem.Psow jest tylu ze przy ich dobrej woli upilnuja.

24.07.2020, 23:47 Nie ważne 94.254.***.***
5
Ludzie ja rozumiem wasze nie zadowolenie ale zachowujecie się jak jakieś państwo bo Łubiana. Trzeba to przeżyć . 3 miesiące to nie wieczność . Wszystko chcecie mieć ale jak od was coś zależy wieczne problemy.

24.07.2020, 23:12 Gość 5.173.***.***
14
Wszyscy chcemy zjazdu na schetynówkę, ścieżki rowerowe itp. Ale nie jeździć przez naszą wioskę. Rozumiem prośby o pasy bo bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najważniejsze,ale pretensje o objazd to chyba jakiś żart. Niestety nie ma nowych dróg bez objazdów i trzeba to przeżyć.

24.07.2020, 23:04 Obserwator 79.186.***.***
-5
To może ktoś chciałby pomieszkać przez 3 miesiące na ul. Długiej lub Kaszubskiej ? Sama przyjemność hałasu i spalin.

24.07.2020, 22:58 ludzie co z Wami 94.254.***.***
2
Opamietajcie się. Chcecie taki ogromny ruch przez 3 miesiące? a co z bezpieczeństwem naszych dzieci? Chyba sami kierowcy głosują bo im ciężko w korku postać i pewnie dzieci w szkole już nie macie. Przejscie na długiej przejścia od lipowej i bocznych, przejscia z bloków. Czy Wy nie macie wyobraźni? A może liczycie że policja będzie cały czas u nas. #tematdlauwagi. tak nie może być. będzie tragedia za tragedią.

24.07.2020, 22:50 Marcin Żurek
0
... Mogę nie mieć racji ale nie wiem czy można prowadzić objazdy aż tak niską klasą dróg. Odnośonie ciężarów. Obecnie tam obowiązuje zakaz powyżej 8 ton a objazd będzie tylko do 3,5 tony

24.07.2020, 22:48 Marcin Żurek
0
Agnieszka. Jak wspomniałem oczywiście zgłoszę wszelkie uwagi. Przejście miało być robione wraz z remontem Długiej, który był zaplanowany na ten rok ale z racji tego co nas właśnie czeka został przełożony na rok przyszły

24.07.2020, 22:46 Marcin Żurek
0
MP Z tego co mi wiadomo będzie inwentaryzacja przed i po objeździe i myślę, że usterki będą usuwane ale nie przez gminę a raczej wykonawcę czy zarządcę remontowanej drogi.

24.07.2020, 22:42 Marcin Żurek
0
Ania. Słuszna uwaga ale nie tylko w tym miejscu. Strach się bać co będzie. Wypowiadajcie się, duskusja jest potrzebna. Jak wspomniałem niestety nie możemy się spotkać więc radzimy sobie jak się da. Postaram się każdemu odpowiedziec na tyle, na ile będę miał wiedzę ale na pewno przekażę wszytskie Wasze uwagi. Co to zmieni? Nie wiem ale nie robiąć nic nie będie nic.

24.07.2020, 22:35 Ania 94.254.***.***
9
Na czas szkoły ,przydałaby się Pani STOP🙂żeby dzieci bezpiecznie przeprowadzać przez ulicę na skrzyżowaniu ulicy długiej .Pozdrawiam

24.07.2020, 22:35 MP 83.23.***.***
1
Pasy to konieczność, tak jak i lustro przy wyjeździe na schetynowce. Niestety jest tam bardzo słaba widoczność. A i pytanie czy Gmina nam wyremontuje drogi po tym 3- miesięcznym objezdzie? Jeżeli cały ruch będzie odbywał się przez Łubiane to logiczne, że droga będzie się szybciej niszczyć.

24.07.2020, 22:22 ... 31.0.***.***
0
Niech robią objazd przez Owśnice. Inaczej nie jedno potrącenie będzie w Naszej miejscowości. Most na dołku nie jest przystosowany do ciężarów. Co nagle tiry przestaną jeździć? A co do gminy niech pierw się dogada z nadleśnictwem i gminne drogi w lesie przystosuje do objazdów, dla mieszkańców. Proszą o zgode to niech od siebie coś załatwią by Nam choć trochę ułatwić..

24.07.2020, 21:53 Agnieszka 37.249.***.***
3
Bez względu na to, czy ruch przez Łubianę będzie odbywał się tylko przez 1 miesiąc, czy przez 3 miesiące, to na ul. Długiej, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Kaszubską powinno pojawić się przejście dla pieszych (pomijając już to, że takie przejście już od dawna powinno tam być), bo inaczej, jak ktoś już wyżej napisał, będzie tragedia, żeby dzieci, które tamtędy chodzą do szkoły, mogły przejść w tym miejscu bezpiecznie. Bardzo proszę, żeby tą uwagę zgłosić do Wójta Gminy Kościerzyna.

24.07.2020, 21:24 Ewa 5.173.***.***
6
Te filmy trochę dziwne. na [pierwszym jakoś mało samochodów jedzie a wiadomo że ruch jest ogromny do tego wakacje są a na drugim ciekaqwe skąd ich się tyle bierze, że korek przez całą wieś. ktoś tu nam chyba mydli oczy. jak się okaże że teraz 3 miesiące będzie cały ruch przez wioske to będą wypadki za wypadkiem, dzieci do szkoły koszmar


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE