System Patriot w Łubianie już w 2022 roku - AKTUALIZACJA


Udostępnij:
Oceń: 3

Źródło ilustracji: Własne + Internet


Pierwsze systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Patriot trafią do Polski w 2022, a kolejne w 2024 roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że umowa to dowód na to, że Amerykanie ufają Polsce i jesteśmy jednym z najważniejszych ich sojuszników. [pap.pl]


Ze względu na wysokość terenu jednocześnie z jego płaskim ukształtowaniem, bliskością Trójmiasta i Kościerzyny, istniejącą już blisko 50 lat fabryką oraz bliskością strzelnicy w Kornem, Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało o umaszczeniu jednego elementu systemu Patriot właśnie u nas. Zainstalowane zostaną następujące moduły: radar AN/MPQ-65, cztery wyrzutnie M903 wraz z jednym modułem zarządzającym.

Zaistniała sytuacja jest bardzo pozytywna dla mieszkańców z powodu stworzenia nowych miejsc pracy. Dokładnym miejscem zainstalowania systemu ma zostać łąką za orlikiem. MON uprzedza pytania co ze skutkami takiej inwestycji na środowisko, infrastrukturę jak i przede wszystkim dla mieszkańców, otóż w najbliższych tygodniach odbędzie się wymiana okien we wszystkich mieszkaniach w blokach na specjalne z wojskowym szkłem, które nie pęka od huku oraz jednocześnie wygłusza o 90% wspomniany huk. Dodatkowo już od wtorku 3 kwietnia w kiosku będzie można odebrać specjalne wojskowe nauszniki i gogle w razie jakby mieszkańcy chcieliby oglądać wystrzały w plenerze oraz dla użytkowników orlika, który będzie dalej działał w niezmienionym trybie. Wydawanie przydziałów oraz wymiana okien odbywać się będzie według tegorocznego planu kolęd dostępnego [tutaj]. Również w najbliżyszch tygodniach odbywać się będą szkolenia z cyklu "Jak żyć? Pociski Patriot", o czym napiszymy wkrótce.

Dodatkowo również ruszył konkurs organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej na nazwę dla polskiej wersji systemu Patriot, wiecej szczegółów tutaj: defense24.pl

Źródło: pap.pl

Aktualizacja - 02.04.2018 godzina 12:21
Wszystkie informacje, wydarzenia i cytaty przedstawione w artykule zostały zmyślone.

Popularne artykuły

Podwórko talentów NIVEA - my też możemy takie mieć.
Ratujmy pszczoły w Łubianie!
Komunikat Salonu Fryzur "Ewa"
Ogłoszenia parafialne 10.05.2020

Komentarze

02.04.2018, 01:22 ... 176.221.***.***
3
Super zdjecie

01.04.2018, 21:20 Marcin Żurek
2
To nie żarty :-) A tak poważnie to co roku mamy ten jeden dzień, gdzie wypada a na marginesie to Kamila robota :-)

01.04.2018, 20:23 Krzyszt 83.25.***.***
1
Takie żarty Panie Soltysie


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE