Ogłoszenia parafialne 02.05.2021

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz.18.00 a w niedziele i święta o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

Na powyższe konto można także wpłacać ofiary na rzecz parafii w dopisku na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej. Wpłacone kwoty mogą być odpisane od rocznego podatku.

V  Niedziela  Wielkanocy - 02.05.2021 r.

1. Rozpoczął się miesiąc maj - poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w dni powszednie po 1 wieczornej mszach świętej w sobotę odśpiewamy litanię 15 min.  przed Mszą św. Bardzo zachęcam, do licznego udziału w tych nabożeństwach nie tylko w naszym kościele, ale i przy krzyżach, i kapliczkach na terenie całej parafii.

2. Jutro przypada największe Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu Msze św. Jak w każdą niedzielę o godz. 8.30, 11 i 16.00. Na godz. 16.00 już teraz zapraszam naszych strażaków wraz z rodzinami na Mszę świętą, którą odprawię w ich intencji/

3. W przyszła niedziele na Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii przyjęcie dzieci do I Komunii świętej. Ze względu na Pandemię i ciągle jeszcze obowiązującymi z tym środkami ostrożności bardzo proszę, aby na tej Mszy miejsca w kościele zostawić dla dziećmi i ich rodziców.  Pozostałe osoby mogą brać udział we Mszy św. na zewnątrz kościoła lub o innych godzinach np. w sobotę lub w niedzielę o godz.8.30 lub 16.00. Spowiedź święta dla dzieci i rodziców oraz ostatnie spotkanie organizacyjne będzie w sobotę o godz.10.00. Obecność wszystkich dzieci i rodziców obowiązkowa. Sprzątanie i dekorowanie kościoła na uroczystość przez rodziców klas II w piątek po Mszy świętej, Z racji I Komunii świętej kolekta na potrzeby parafii będzie tydzień później.

4. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30 do Mszy swa., która wyjątkowo z racji sprzątania kościoła będzie godzinę prędzej tj. już o godz. 17.00. Na spowiedź zapraszam szczególnie dzieci pierwszokomunijne i  i kandydatów do bierzmowania z klasy VII z indeksami.

5. Po Mszy świętej proszę odbierać nowy numer „Pielgrzyma” Bardzo proszę dzieci o przynoszenie do kościoła skarbonki wielkopostne

6. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie poszukuje osób, które zechcą zostać rodziną zastępczą. Informacje na stronie internetowej PCPR, w gablocie przed kościołem i pod numerem 58 686 50 05 wew. 27 lub 785 993 121.

Poniedziałek 03.05.2021 r. – Matki Bożej Królowej Polski

Godz. 8.30      P/ z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo w łasce zdrowia i opiekę Matki dla mamy   Elżbiety w 90 urodziny

Godz. 11.00   P/ o radość życie wiecznego dla Jana - Joachima Wirkusa

K/ + męża Gerarda Jankowskiego - 3 msza gregoriańska