Panele w Łubianie tematem gorętszym od słońca


Udostępnij:
Oceń: 1

Źródło ilustracji: Kamil Pek


Dnia 11 maja w Łubianie pojawiła się telewizja Polsat ze swoim programem "Interwencja". Ich wizyta związana była z montażem paneli fotowoltaicznych na dachu naszego kościoła. Ekipa pytała mieszkańców jak odbierają instalację przedmiotowych paneli. Polsat, podobnie jak wiele innych lokalnych i ogólnopolskich portali (fakt, Onet, wyborcza, bałtycki, na temat, O2, WP, koscierzyna.naszemiasto, twitter itd.) upadli chyba już tak nisko, gdzie po papierkach od lodów ekipa nakręcili się na panele w kształcie krzyży. Czy poziom ich dziennikarstwa sięgnie jeszcze niżej niż obecnego dna?


Już nie ma o czym pisać? Przecież to nie pierwsza (i pewnie nie ostatnia) tego typu instalacja na kościele w Polsce czy na świecie. Fakt, jest jedyna w swoim rodzaju bo prócz 3 krzyży jest jeszcze „droga krzyżowa ;)”. Co złego w naszych panelach? Co komu przeszkadzają krzyże na kościele? Czy ważne jest z czego wykonano znak krzyża? Czy ten na szczycie kościoła tez jest zły bo nie ze złota? Nie wiem, może ze mną jest coś nie tak, że kompletnie mi to nie przeszkadza i nie wiedzę w tym nic złego. Wręcz przeciwnie. Proboszcz postawił na czystą energię, wykonała to lokalna firma z Łubiany, instalacja powstała za zgodą i przyzwoleniem biskupa. Czy gdyby ksiądz zlecił montaż paneli w kształcie jednego dużego prostokąta to byłaby nagonka, że nie są w kształcie krzyża? A gdyby ta instalacja była wykonana przez firmę związaną z Polsatem to wtedy byłaby to wspaniała inicjatywa i fachowe wykonanie?

Na koniec podkreślę, że jedyne co widzę w tym złego to, jak wspomniałem na początku, poziom dziennikarski sięgający samego dna. Wielu z nich nawet nie pofatygowało się do Łubiany zrobić własne zdjęcia czy porozmawiać z proboszczem, a już wykorzystane Kamila zdjęcie podpisać. Wielu nawet nie wie gdzie leży i z czego słynie Łubiana.

Program miał być wyemitowany na antenie Polsatu, jak deklarowali, wczoraj lub dziś. Niestety cisza w eterze. Dlaczego? Z niecierpliwością czekamy na reportaż polsatu, który jak się tylko ukaże, opublikujemy na naszej stronie.

Marcin Żurek

Zdjęcie do pobrania w pełnej rozdzielczości tutaj.


Najnowsze artykuły

Dofinansowania na budowę przydomowy...
14.06.2021 (1 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 13.06.2021
13.06.2021 (0 komentarzy)
Nowy rozkład jazdy PKP i powrót poc...
13.06.2021 (0 komentarzy)
Znaleziono klucz
10.06.2021 (2 komentarzy)
Komentarze

12.05.2021, 21:49 ... 37.248.***.*** -
2
To są wszyscy nowobogaccy,którzy nie mają większych zmartwień i interesują się pierdołami. Co to kogo obchodzi czy kształt krzyża, kółka czy <<wymoderowane>> ważne,że spełnia swoją funkcję. Jedna wielka sztucznie podsycana z du.. sprawa. Spoglądać na swoje podwórka i będzie wszystko ok.
12.05.2021, 21:59 Mieszkanka 31.0.***.*** -
2
W ogóle nie rozumiem tej całej nagonki. Co w tym dziwnego że na kościele są krzyże ? Masakra,naprawdę media nie mają lepszych tematów ?! Jak dla mnie wykonanie jak i sam pomysł proboszcza żeby iść z duchem czasu i wesprzeć trochę naszą ziemię jest jak najbardziej do pogratulowania. I owszem w przyszłości będzie się to wiązało z oszczednosciami, ale kto z Nas ich dzisiaj nie szuka ? A że na całe przedsięwzięcie przyda się pomoc od wiernych to też żadna nowość. Ile parafii dookoła inwestuje w swoje kościoły i zbierają kolekte specjalną na te cele? Ludzie nie szukajcie sensacji tam gdzie jej nie ma.
13.05.2021, 08:08 Tomasz 213.192.***.*** -
4
Super Reklama Łubiany, tylko się cieszyć. Brawo dla księdza który dba o środowisko i finanse parafii . Krzyż na Kościele nic dziwnego.

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2021 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE