Łubiana - Historia Kaszub na festynie


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: Piotr Kwidziński


W minioną niedzielę obył się festyn rodzinny w Zespole Kształcenia w Łubianie. Podczas imprezy uczniowie szkoły wspólnie z członkami Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddz. w Łubianie wykonali przedstawienie teatralne pt. „Czas Książąt Pomorskich".


Aktorzy na scenie zaprezentowali postacie władców Kaszub od Mściwoja I przez Świętopełka Wielkiego, Sambora oraz Mściwoja II. Podano, wszyscy dowiedzieli się, kto użył jako pierwszy z władców, herb Kaszub był nim książę Tczewski Sambor II. Aktorki występujące na scenie odgrywały rolę żon córek i roli, jaką odgrywały w życiu Pomorza i Kaszub. Na zakończenie wszyscy widzowie, którzy oglądali widowisko, wzięli udział w quizie (na telefonie) na telefonie utwierdzający przekazaną wiedzę podczas przedstawienia. To przedstawienie mogło się odbyć dzięki grantowi Powiatu Kościerskiego oraz wielu instytucji firm i ludzi. Mamy nadzieje, że to przedstawienie trafi do wielu szkół, na terenie naszego powiatu gdzie w łatwy i czytelny sposób najmłodsi mieszkańcy Kaszub poznają własną historię i to, że Kaszuby były kiedyś niezależnym księstwem.

Materiał nadesłanny

23 Drużyna Harcerska "Remusowa Kara" z Łubiany


Poprzedni Następny

Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Źródło: 23 Drużyna Harcerska "Remusowa Kara" z Łubiany. Opis: Historia Kaszub na festynie w Łubianie.

Najnowsze artykuły

Ogłoszenia parafialne 26.06.2022
26.06.2022 (0 komentarzy)
Spotkanie integracyjne.
24.06.2022 (0 komentarzy)
UWAGA! Smoła na drodze
24.06.2022 (0 komentarzy)
Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
23.06.2022 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2022 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE