Uwaga na oszustów. Nowa metoda "na..."


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: Pixabay


Uwaga na oszustów łapiących swoje ofiary nową metodą NA WĘGIEL. Na babcię, na policjanta, na paczkę od księdza to już było. Oszuści wykorzytują teraz naszą desperację przy próbie zakupu opału na zimę w rozsądnej cenie. Bądź czujny! Nie daj się okraść. 


Ceny węgla poszybowały ostro w górę, o czym praktycznie każdy z nas już wie. Wiedzą o tym też oszuści i kuszą nas ogłoszeniami z cenami często dużo poniżej połowy obecnej ceny rynkowej. W sieci jest mnóstwo ogłoszeń o węglu w cenie 1300 - 1500 zł za tonę. Niestety "kupno" węgla z takich ogłoszeń kończy się jedynie utratą niemałych pieniędzy. 

Zazwyczaj wygląda to tak:

Sprzedawca wymaga od nas wpłaty całej kwoty za węgiel, niektórzy nawet w celu uśpienia naszej czujności wysyłają nam na e-mail fakturę potwierdzającą zakup i opłatę po czym dostawy mamy oczekiwać od 14 do 30 dni. Niestety, ten węgiel do nas nigdy nie dotrze.

Bądź czujny! Nie daj się okraść. 

Zanim zdecydujesz się dokonać zakupu z nieznanego źródła sprawdź dokładnie sprzedawcę, poczytaj opinie o nim a jeśli już czujesz się niemal pewnym to w żadnym wypadku nie płać za towar przed jego otrzymaniem. Tylko tak uchronisz się od oszustwa.

Marcin Żurek

Najnowsze artykuły

Ogłoszenia parafialne 26.06.2022
26.06.2022 (0 komentarzy)
Spotkanie integracyjne.
24.06.2022 (0 komentarzy)
UWAGA! Smoła na drodze
24.06.2022 (0 komentarzy)
Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
23.06.2022 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2022 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE