Dopłaty do węgla


Udostępnij:
Oceń: 1

Źródło ilustracji: Internet


Wczoraj przed południem Sejm przyjął ustawę o dodatku węglowym. Wysokość jednorazowego świadczenia ustalono na 3 tys. złotych. Zasiłek ten będzie dostępny tylko i wyłącznie dla osób, które ogrzewają swoje domostwa tym surowcem.


Mimo pogłosek, że świadczenie mogłoby być rozszerzone i dostępne dla właścicieli domów, którzy wykorzystują inne surowce, jednak tak nie będzie. Nie zgodziła się na to komisja sejmowa, która odrzuciła wszystkie poprawki opozycji. Jest jednak szansa, że Senat naniesie te poprawki i zawróci ustawę do Sejmu, niestety Sejm nie musi przyjmować tych poprawek. W aktualnej wersji ustawy beneficjentami świadczenia mogą być tylko gospodarstwa ogrzewane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, ale tylko w przypadku kiedy węgiel jest dominującym surowcem.

Wnioski będzie można składać od połowy sierpnia do Urzędu Gminy. Musimy podać imię, nazwisko, obywatelstwo, numer PESEL oraz adres zamieszkania, a dodatkowo można dołączyć numer telefonu oraz adres e-mail. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpisanie się do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Na dniach zaprosimy naszych czytelników do wzięcia udziału w ankiecie w której zapytamy o to jakim surowcem ogrzewają swoje domy oraz skąd go planują pozyskać.

Źródło: RMF24.pl

Najnowsze artykuły

Czyja zguba?
09.08.2022 (0 komentarzy)
Czyja zguba?
08.08.2022 (1 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 07.08.2022
08.08.2022 (0 komentarzy)
Czy mieszkańcy Łubiany są przygotow...
07.08.2022 (0 komentarzy)
Komentarze

23.07.2022, 10:21 mieszkaniec. 5.174.***.*** -
1
a to dlatego chcieli deklaracje miec zlozone zeby wiedziec kogo obdarowac a kogo nie. Banda z******* tyle w temacie
23.07.2022, 12:47 ... 31.0.***.*** -
0
Nikogo niczym nie obdarują bo i tak pieniądze każdego z Nas. Ekogroszek dla nich to już nie węgiel. Więc komu oni chcą to dać. Kupowanie ludzi własnymi funduszami. Pełne zniewolenia. Każda władza ludzi ma za nic. Każda. Sztuczne napędzanie cen. A towaru jeszcze brak.
25.07.2022, 16:33 Gustaf 5.173.***.*** -
-2
Typowa p********* logika pisowska

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2022 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE