Ogłoszenia parafialne 24.10.2022

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele i święta o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2022

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną. Z tej okazji przed kościołem tradycyjna puszka na cele misyjne - „Bóg zapłać” za składane ofiary na ten cel.

2. Przed nami ostatni tydzień października. Zapraszam od poniedziałku do piątku na modlitwę różańcową codziennie po pierwszej wieczornej Mszy św. W sobotę różaniec pół godziny przed Mszą świętą prowadzony przez Róże Matek

3. Przed nami listopad - miesiąc pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do przynoszenia karteczek z wypominkami tzw.   „Zdrowaśkami”.  Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominek będzie odprawiona w Dniu Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na cmentarzu Msza święta bez względu na pogodę będzie o godz.13.00przed nią procesja między grobami. Tego dnia w kościele Msze św. będą tylko rano o godz. 8.30 i o godz.11.00, nie będzie Mszy św. wieczornej ogodz.16.00.  Dzień Wszystkich Świętych jest wielkim świętem kościelnym, dlatego przypominamy o obowiązku uczestniczenia tego dnia we Mszy świętej. Przy wyjściu od ministrantów można odebrać kartki do wypisywane. Ze względu na niezadowolenie niektórych osób przy zeszłorocznym czytaniu wypominek bardzo proszę pisać je wyraźnie, nieczytelne i niewyraźne wypominki nie będą odczytywane. Kartki z wypominkami proszę oddawać tylko i wyłącznie w zakrystii. Wypominki wrzucane do  koszyka z kolektą lub do skarbonek czy nawet mojej skrzynki na listy, nie będą czytane.

4. Na cmentarzu zgodnie z obowiązującym prawem został umieszczony regulamin cmentarza, z którym proszę się zapoznać i bezwzględnie się do niego stosować. Ponieważ nasz cmentarz ma już ponad 20 lat przypominam, że w zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem po upływie tego czasu, należy odnowić miejsc na cmentarzu. Jeżeli się tego nie uczyni, mimo, że jest postawiony pomnik traci się prawo do korzystania z tego miejsca na rzecz administratora cmentarza, który może tym miejscem dowolnie dysponować. Opłaty te są przeznaczone na utrzymanie cmentarza. Za same śmieci w ciągu roku parafia płaci co roku ponad 17 tyś złotych nie liczą wody. W tym roku główna aleja cmentarza została pokryta asfaltem co kosztowało prawie 30 tys. zł oraz wykonano za prawie tyle samo specjalne zadaszone pomieszczenie na pojemniki ze śmieciami o co od kilku lat zabiegał sanepid i firma wywożąca śmieci. W tym miejscu zwracam się z prośbą o kulturę wyrzucania śmieci. Bardzo proszę do dołu na bio-śmieci nie wrzucać doniczek, plastików, starych wazonów, drutów z wieńców i wiązanek a zwłaszcza gruzów i betonów po remontach pomników- tylko rośliny i kwiaty. Nasz cmentarz to miejsce święte, dbajmy więc o niego wszyscy.

5. Od dnia Wszystkich Świętych przez cały tydzień codziennie można uzyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Warunkiem jest bycie w stanie łaski uświęcającej oraz każdorazowe nawiedzenie dowolnego cmentarza i modlitwa za zmarłych.

6. Bardzo proszę osoby, które rezerwowały intencje mszalne na nowy 2023 r. o odbieranie w zakrystii kartek z zamówionymi intencjami.

Wszelkie ofiary na rzecz parafii można wpłacać  na konto parafii

Na powyższe konto można także wpłacać ofiary na rzecz parafii w dopisku na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej, opata za intencję mszalną w dniu... itp.  Wpłacone kwoty mogą być odpisane od rocznego podatku.

Poniedziałek 24.10.2022 r.

Godz. 17.00 P/ o łaskę nieba i Miłosierdzie Boże dla +Łukasza Skwierawskiego – 2 intencja od Osiedlowej 10 i Kościerskiej 3

K/ o radość nieba dla Brunona z okazji kolejnych urodzin – intencja od rodziny

Godz. 17.45 P/ o łaskę nieba i Miłosierdzie Boże dla ++ rodziców Marię i Stanisława oraz Zbigniewa Żywickich