Informacja dotycząca wypłaty dodatku węglowego


Udostępnij:
Oceń: -1

Źródło ilustracji: UG Kościerzyna


Gmina Kościerzyna opublikowała na swojej stronie internetowej ważne informacje dla mieszkańców czekających na wypłatę dodatku węglowego, którą prezentuję poniżej. Nie byłbym sobą, gdybym nie wtrącił komentarza. W telewizji premier mówi, że dajemy dodatek węglowy 3000 zł, wszelkie plansze reklamowe czy nawet spoty reklamowe na antenach radiowych i telewizyjnych głoszą również, że dodatek węglowy to 3000 zł a prawda jest zupełnie inna. Dodatek węglowy to świadczenie w wysokości DO 3000 zł a to wielka różnica. Dlaczego do 3000? A dlatego, że w ustawie znajdziemy zapis, że w sytuacji gdy wyczerpanie środków z puli 11,5 mld zł (tyle przeznaczono na ten cel w budżecie państwa) sięgnie 95% to dodatki mają być proporcjonalnie zmniejszane tak, aby wystarczyło dla wszystkich wnioskodawców. Tylko jak to zrobić? Wnioski można składać do końca listopada a jak nieoficjalnie wiadomo, że suma wniosków była już bliska 15 mld. Tak czy inaczej gminy nie mają pieniędzy od wojewodów na wypłaty dodatków - o tym też nikt z rządzących nie mówi.


cytat z ustawy o dadtku węglowym:

Marcin Żurek

 

Informacja dotycząca wypłaty dodatku węglowego

W związku z realizacją  dodatkowych zadań przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie, w tym tego dotyczącego ustawy o dodatku węglowym informujemy, iż czekamy na środki finansowe z budżetu państwa przekazywane samorządom za pośrednictwem Wojewody.
Na dzień dzisiejszy do GOPS Kościerzyna złożono 3010 wniosków na wypłatę dodatku węglowego, z czego zrealizowano 1497 i wypłacono łączną kwotę ponad 4,5 mln złotych. Obecnie nie mamy do dyspozycji żadnych środków, które moglibyśmy wypłacić. Wypłata dodatków węglowych dla kolejnych mieszkańców będzie możliwa dopiero po przekazaniu nam dotacji z budżetu państwa, na którą czekamy.
Warto przypomnieć, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zajmuje się również (poza swoją normalną działalnością) zadaniem dotyczącym dofinansowania do innych źródeł ciepła: przyjęto 851 wniosków, wypłacono dodatki dla 282 wnioskodawców.
Cały czas intensywnie pracujemy, by sprostać Państwa oczekiwaniom i bardzo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Borykamy się nie tylko z brakiem przekazanych środków, ale również z kilkukrotnymi znaczącymi zmianami w w/w ustawach, co znaczenie wydłuża czas realizacji Państwa wniosków.

Źródło: UG Kościerzyna

 

Najnowsze artykuły

Mikołaj w kościele
07.12.2022 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 4.12.2022
05.12.2022 (0 komentarzy)
Brak wypłat dodatku węglowego
01.12.2022 (1 komentarzy)
Zamrożenie cen energii elektrycznej...
29.11.2022 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2022 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE