Ogłoszenia parafialne 22.01.2023

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele i święta o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

III Niedziela Zwykła - 22.01.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Dbajmy o to, aby Pismo Święte w naszych domach było codziennie czytane i Słowo Boże kierowało naszym życiem.

2. Jeszcze tylko w tym tygodniu    można będzie nawiedzać w naszym kościele żłóbek - ofiary składane   przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie. W przyszłą niedzielę o godz.  14.00 w kościele odbędzie się nabożeństwo pożegnania żłóbka na które serdecznie zapraszam wszystkie dzieci a zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi. Mile widziani są także dorośli i młodzież.

3. Po mszy św. do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”. Bardzo proszę prenumeratorów o odbieranie zaległe numery tego czasopisma.

4. W czwartek zakończyliśmy tzw. Msze święte „kolędowe”. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy na nie przybyli. Podobnie jak w roku ubiegłym na ok. 620 mieszkań i domów w naszej parafii wydałem ponad 460 buteleczek z wodą święconą tzn. ok.1/3 nie brała udziału w Mszy kolędowej, a więc tak jakby nie przyjęła kolędy. Złożyliście także ofiary w wysokości 18 430 zł, na rzecz parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Wszelkie ofiary na rzecz parafii można wpłacać  na konto parafii

Na powyższe konto można także wpłacać ofiary na rzecz parafii w dopisku na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej, opata za intencję mszalną w dniu... itp.  Wpłacone kwoty mogą być odpisane od rocznego podatku.

Poniedziałek 23.01.2023 r.

Godz. 17.00 P/o Miłosierdzie Boże dla ++ Leona ze wspomnieniem Teresy Troka

K/ o łaskę nieba i miłosierdzie Boże dla Haliny Rolbieckiej – 1 intencja od sąsiadów z ul. Krótkiej 1

Wtorek 24.01.2023 r.