Nietuzinkowe spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską


Udostępnij:
Oceń: 1

Źródło ilustracji: Zespół Kształcenia w Łubianie


🏫📚15 marca br. w bibliotece szkolnej Zespołu Kształcenia w Łubianie odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, pisarką o magicznej charyzmie oraz ciepłej i otwartej osobowości. 


Pani Barbara pochodzi z Bytowa. W swoim dorobku ma mnóstwo dzieł literatury, które znane są nie tylko w Polsce. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła już w liceum, kiedy to jej utwory ukazywały się w czasopismach. Jednak na tym nie poprzestała. Zaczęła pisać dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Jak sama autorka przyznała, uwielbia pisać, bo wie, że pisze o rzeczach ważnych, o wydarzeniach z jakimi dzieci i młodzież zmagają się na co dzień, czy o rozterkach, które często wydają nam się niemożliwe do przeżycia. Ukazuje świat prawdziwy, często bolesny, ale też piękny i zawsze z optymistycznym przesłaniem na życie.

Spotkanie miało na celu zaznajomienie dzieci i młodzież z literaturą pisarki oraz zachęcenie uczniów do częstszego sięgania po książki. W uroczystości wzięły udział klasy IV-VI, nauczyciele poloniści oraz dyrekcja naszej szkoły. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadań pisarki. Nie obyło się również bez pytań. Uczniowie mieli okazję uzyskać autograf ze specjalną dedykacją naszego gościa. Piękny czas refleksji i rozmowy umilił nam Pan Arek, przygrywając na akordeonie kaszubskie utwory.

Dzięki uprzejmości Prezesa Zbigniewa Andrzejewskiego i Zakładów Porcelany Stołowej "Lubiana" S.A otrzymaliśmy nowe książki pisarki, które pojawiły się na półkach biblioteki. W podziękowaniu wręczyliśmy Pani Barbarze portret namalowany przez uczennicę klasy VIIIa Nadię Kerlin oraz upominek z porcelany ufundowany przez ZPS "Lubiana" S.A.

DZIĘKUJEMY darczyńcom za okazane wsparcie oraz Pani Barbarze za uśmiech, optymizm i inspirację do książek.

Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy nadzieję, że takie wydarzenie literackie obudzi czytelnicze zainteresowania wśród dzieci i młodzieży oraz zachęci ich do obcowania z niezwykłym światem literatury. Podczas wydarzenia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI".

Anna Jakubek

  

Najnowsze artykuły

26 maja - Dzień Mamy
26.05.2023 (0 komentarzy)
Festyn Patriotyczny i projekcja filmu
24.05.2023 (0 komentarzy)
Czyja zguba? - pies wrócił do domu
22.05.2023 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 21.05.2023
22.05.2023 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2023 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE