Spotkanie Miłośników Kaszubskiej Literatury


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: Własne


Przë wespółdzejanim z Mùzeùm Pismieniznë i Mùzyczi Kaszëbskò-Pòmòrsczi w Wejrowie i Szôłtëstwa Łubianiô rôczimë jak co rokù na zéńdzenié lëteratów, lëdowëch artistów i wszëtczich lubòtników naji rodny lëteraturë do mòjégò ògródka na Lëpińsczich Pùstkach (Łubianô), chtërné mdze tim razã w sobòtã 14 lëpińca 2018 ò 5 pò pôłnim (14 lipca, sobota, godz. 17:00).


Mòżesz przejachac chùtni. Jeżlë piszesz, mdzemë żdelë, że przeczëtôsz kąsk swòjégò dokazu. Jeżlë nie zajimôsz sã pisanim, przeczëtôsz wëjimk dokazu Twòjégò ùlëdónégò kaszëbsczégò lëteracczégò dokazu. A jeżlë nie rozmiejesz czëtac pò kaszëbskù to mòżesz téż pòsłëchac snôżi kaszëbsczi lëteraturë. Króm ùsôdców lëteraturë fejn bë bëło, czejbë téż chcelë bëc z nama spiéwający pò kaszëbskù i artiscë naji kùlturë.

Jem gwësno, że pòtkô sã bëlné karno i chãtno wsłëchómë sã w kaszëbsczé słowò. Mùszisz le dac znac, że mdzesz! (Daj znać, że będziesz!)

Z pòzdrówkã – Fela Bôska-Bòrzëszkòwskô przë wespółdzejanim Szôłtëstwa Łubianô i Mùzeùm Pismieniznë i Mùzyczi Kaszëbskò-Pòmòrsczi w Wejrowie
 

 

Przy współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i Sołectwem Łubiana zapraszamy jak co roku na spotkanie literatów, artystów ludowych i wszystkich miłośników naszej rodnej literatury do mojego ogródka na Lëpińsczich Pùstkach (Łubiana), które odbędzie się w sobotę 14 lipca 2018 o godz. 17:00. Możesz przyjechać szybciej. Jeśli piszesz, liczymy na to, że przeczytasz fragment swojego utworu. Jeżeli nie zajmujesz się pisaniem, przeczytasz fragment Twojego ulubionego kaszubskiego utworu literackiego. A jeśli nie umiesz czytać po kaszubsku, to możesz też posłuchać piękna kaszubskiej literatury. Oprócz twórców literatury miło by było, gdyby chcieliby też być z nami śpiewający po kaszubsku i artyści naszej kultury.

Jestem przekonana, że spotka się znakomite grono i chętnie wsłucha się w kaszubskie słowo. Musisz tylko dać znać, że będziesz!

Z pozdrowieniami – Fela Baska-Borzyszkowska przy współpracy z Sołectwem Łubiana i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Popularne artykuły

Zmiana godzin otwarcia Agencji Pocztowej w Łubianie.
Nowy rozkład jazdy PKP i PKS
Dziad swoje, baba swoje 
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.

Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE