A jednak można…


Udostępnij:
Oceń: 33

Źródło ilustracji: Internet


Jestem bardzo zadowolony, że pan Wójt Grzegorz Piechowski czytając moje uwagi, wziął je sobie do "serca" i wystąpił do Wojewody o pozyskanie dofinansowania na inwestycję drogową w Łubianie w kwocie do 1.366.000 zł!


Wobec tego możliwe będzie wykonanie dodatkowych robót zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców oraz ułatwiających nam wszystkim życie.
Z tej racji wystąpiłem do Pana Wójta z wnioskiem o:

  • Wybudowanie prawo skrętu przy zjeździe z drogi gminnej na drogę krajową nr 20 w celu upłynnienia ruchu w godzinach kończenia pracy przez pracowników ZPS Lubiana.
  • Zamontowanie oświetlenia barwy czerwonej oraz dzwonka ostrzegawczego przy przejeździe kolejowym. Ma to zapewnić bezpieczny ruch na tym odcinku.
  • Usytuowanie przejścia dla pieszych zaraz za przejazdem kolejowym jadąc w kierunku szkoły. 
  • Utwardzenia asfaltem drogi przy posesjach na odcinku 30 metrów po lewej stronie za przejazdem kolejowym jadąc w kierunku szkoły.
  • Wybudowania na odcinku od skrzyżowania ulicy Długiej i Kolejowej miejsc parkingowych dla pojazdów, gdyż jest ich zdecydowanie za mało w Łubianie.

Teraz czekam na odpowiedź Pana Wójta.

Pozdrawiam
Rafał.

Popularne artykuły

Zmiana godzin otwarcia Agencji Pocztowej w Łubianie.
Nowy rozkład jazdy PKP i PKS
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
Dziad swoje, baba swoje 

Komentarze

26.07.2018, 19:35 Marcin Żurek
43
Panie Wójcie. Czując się wywołanym do tablicy kolejny raz przedstawię pełną, prawdziwą wersję. Jeśli nadal będzie się Pan upierał przy swoim to sięgniemy do protokołów, a jak będzie trzeba to i do nagrań. Mam nadzieję, że wszystko jest zapisane i dobrze zarhiwizowane i nie okaże się, że jakimś cudem nagle nie ma zapisu. Panie Wójcie. Mnie również jest przykro, że nie podaje Pan całej prawdy tylko półprawdę. Gdyby rozwinął Pan swoją myśl: "Tak na marginesie, a piszę to z przykrością to przy realizacji projektu modernizacji tych ulic, postawa radnych z Łubiany nie była pomocna dla sprawnej jego realizacji.” i podał, że byłem przeciwny takiemu sposobowi finansowania, czyli w 100% że środków własnych gminy, Pańska wypowiedź nabrałaby zaraz innego znaczenia. Ustalając zakres prac drogowych w sołectwach wyraźnie i wielokrotnie podkreślane było, że nie dostaliśmy dofinansowania na remont ulicy Kościerskiej w Łubianie, i z tą decyzją Wojewody Pan się nie zgadzał. Prawda? Proponowałem wielokrotnie, apelowałem, prosiłem wręcz aby nie wykonywać inwestycji ze środków własnych w tym roku, a spróbować jeszcze raz sięgnąć po środki zewnętrzne. O tym Pan jakoś zapomniał wspomnieć. Czy to on uważa za utrudnianie przeze mnie pracy? Wychodzi na to, w tej gminie nie można proponować rozwiązań innych, niżli te w 100% zgodnych z linią wyznaczoną przez wójta bo zostanie się posądzonym o utrudnianie pracy nieomylnemu. Mimo wszystko dziękuję za odwiedzanie naszej wiejskiej wiytryny www.solectwolubiana.pl i włączanie się do dyskusji. Dialog jest potrzebny. Prosiłbym jednak o to, o co sam Pan wielokrotnie prosi. O podawanie prawdy w swoich wypowiedziach.

26.07.2018, 18:54 A jednak czyta! 66.249.***.***
26
Panie Grzegorzu. Ludziom już pan oczu nie zamydlisz. Za dużo jest skarg na pana! Może czas na emeryturę?

26.07.2018, 18:36 Rafał Jażdżewski 94.254.***.***
40
A jednak można panie Wójcie? Przynajmniej dwa razy wniosek jaki został złożony znalazł się poza pulą wniosków z przyznanym dofinansowaniem w 2018 foku. Wielokrotnie też pytałem wcześniej o złożone wnioski na remont ulicy Kościerskiej. I tak w 2015 uzyskałem informacje, że najpierw wyremontujemy ulice w Nowym Klinczu. W 2016 za to uzyskałem informacje że... do grudnia złożymy stosowny wniosek. Jak wiemy nie złożono go wcale. Teraz pomimo wcześniejszego przesunięcia poza pule z dofinansowaniem, mamy dofinansowanie! BARDZO SIĘ CIESZE! Teraz można zrealizować potrzeby mieszkańców które ująłem we wniosku do Pana. Co do mojej pomocy przy realizacji projektu... nie będę z Panem polemizował ale też nie zgadzam się z Pana tezą. Z wyrazami szacunku Rafał

26.07.2018, 16:31 Grzegorz Piechowski - Wójt Gminy Kościerzyna 83.3.***.***
-31
Nieprawdą jest twierdzenie radnego p. Rafała Jażdżewskiego, że to jego uwagi skutkowały wystąpieniem do Wojewody Pomorskiego o dofinansowanie projektu modernizacji ul. Kościerskiej i ul. Kolejowej w Łubianie. Gmina Kościerzyna wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie tego projektu w dniu 15 września 2017 roku. Lepiej posługiwać się prawdą niż samemu tworzyć jej własną wizję. Tak na marginesie, a piszę to z przykrością to przy realizacji projektu modernizacji tych ulic, postawa radnych z Łubiany nie była pomocna dla sprawnej jego realizacji. Z wyrazami szacunku Grzegorz Piechowski

17.07.2018, 13:50 Anna K. 66.249.***.***
33
I tak trzymać Panie Rafale!!!!


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE