Rychło w czas czyli o bezpieczeństwie nad wodami (wybranymi)


Udostępnij:
Oceń: 3

Źródło ilustracji: UG Kościerzyna


Ponownie Gmina Kościerzyna zorganizowała lato z możliwością nauki pływania. To kolejna edycja nauki pływania pod okiem instruktorów Kościerskiego WOPR. W tym roku zajęcia nauki pływania odbywają się na Kąpielisku Dobrogoszcz.


Zajęcia  realizowane  są  dniach 16-27 lipca  br. w godzinach 9.00-11.00. W  trakcie tych zajęć instruktorzy nie tylko uczą pływać, ale również informują o zasadach  bezpiecznej kąpieli, tak abyśmy od najmłodszych lat umieli korzystać z dobrodziejstw natury i nie igrali z jednym z największych żywiołów, który corocznie zabiera wiele istot ludzkich, a zwłaszcza dzieci.”

Czy to celowe działanie, czy zwykłe ludzkie przeoczenie? Nie myli się ten, co nic nie robi, a o kolejnym takim incydencie przeczytamy niebawem.

Kolejny temat to zabezpieczenie ratownicze nad wodami. Nie sprawdzałem jeszcze gdzie w tym roku są ratownicy nad wodami, ale w Łubianie ich nie ma niestety. Tu spodziewam się standardowej odpowiedzi, ale nie będę wychodził przed szereg i poczekam na oficjalne stanowisko urzędu. Tylko co to zmieni? Ano nic.

Tak na marginesie już mogli poczekać do jutra i napisać, że w powyższym terminie takie zajęcia miały miejsce.

Pozwoliłem sobie przewertować stronę urzędu gminy w poszukiwaniu informacji o ratownikach oraz o nauce pływania. Najświeższe jakie znalazłem dotyczą roku ubiegłego:

Marcin Żurek

Najnowsze artykuły

Ogłoszenia parafialne 26.06.2022
26.06.2022 (0 komentarzy)
Spotkanie integracyjne.
24.06.2022 (0 komentarzy)
UWAGA! Smoła na drodze
24.06.2022 (0 komentarzy)
Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
23.06.2022 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2022 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE