"Chlebem i solą" czyli wycieczka mieszkańców Łubiany do Pragi


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: Piotr Kwidziński


W dniach 1-4 maja 2024 r. odbyła się wycieczka autokarowa mieszkańców Łubiany do Pragi.

Szczegółowy opis o obszerna fotorelacja poniżej. 


Pierwszego dnia uczestnicy dojechali do Ścinawki Średniej w Gminie Radków (gmina partnerska z Gminą Kościerzyna). Po drodze odwiedzili stolicę województwa dolnośląskiego. We Wrocławiu odwiedzili rynek, na którym odbywał się konkurs bicia Rekordu Guinnessa w jednoczesnej grze na gitarze. Grupa zwiedziła ulice starówki oraz katedrę wrocławską. Wieczorem przybyli na nocleg do Ścinawki Średniej, gdzie wszystkich przywitała dyrekcja szkoły. 2 maja wcześnie rano uczestnicy wyruszyli do Pragi. Podczas zwiedzania stolicy Czech zobaczyli Zamek na Hradczanach, stare miasto i Most Karola, gdzie zupełnie przypadkiem spotkali sołtysa wsi Łubiana - Marcina Żurka, który przywitał ich po staropolsku chlebem i solą. Późnym wieczorem wszyscy wrócili na nocleg do Polski. W piątek rano ruszyli na wyprawę górską, zdobywając Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych, następnie zwiedzili Kłodzko, Kudowę-Zdrój, Wambierzyce i Radków. W sobotę wszyscy powrócili do Łubiany. Uczestnicy wyprawy są bardzo wdzięczni wójtowi Gminy Kościerzyna Grzegorzowi Piechowskiemu oraz burmistrzowi Radkowa Janowi Bednarczykowi za pomoc w organizacji tej wycieczki.

Nadesłane: Piotr Kwidziński


Najnowsze artykuły

Majowe w Łubianie
21.05.2024 (0 komentarzy)
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze
20.05.2024 (0 komentarzy)
Piknik rodzinny w Łubianie połączon...
19.05.2024 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 19.05.2024
19.05.2024 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2024 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE