Piknik rodzinny w Łubianie połączony z obchodami 80 rocznicy Boju pod Łubianą


Udostępnij:
Oceń: 1

Źródło ilustracji: Piotr Kwidziński


W niedzielę 19 maja 2024 r. w naszej miejscowości odbył się Piknik Rodzinny połączony z obchodami 80 rocznicy Boju pod Łubianą. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, po której przy obelisku odbył się uroczysty apel poległych odczytany przez łubiańskich harcerzy i partyzantów Gryfa Pomorskiego z grupy rekonstrukcyjnej.


W Łubianie po mszy mieszkańcy wzięli udział w rajdzie pieszym oraz rowerowym na trasie Łubiana-Kościerzyna-Wieprznica-Owśnica-Korne-Łubiana. W międzyczasie na Orliku zorganizowano turniej piłki nożnej o Puchar Ks. Proboszcza i Prezesa Spółdzielni. Główne uroczystości odbywały się w pobliżu bloku nr 10 przy Osiedlowej. Rozpoczęło się od biegu „Żołnierzy Wyklętych" na dystansie 1963 m. Przy scenie zorganizowano konkursy plastyczne, rzut jajkiem na odległość i wiele innych. Przybyli mieli możliwość obejrzeć inscenizację- Bój pod Łubianą. Pani Barbara Rekowska zaprezentował swoją publikację pt. „80 Rocznica Bitwy pod Łubianą". Cały festyn zakończył się po godz. 18.00. Uczestniczyło w nim ponad 400 osób. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.


Całość mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, instytucji oraz firm. Organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy Kościerzyna, Sołectwu Łubiana, Parafii Łubiana, OSP Łubiana, Grupom Rekonstrukcyjnym z Męcikału, Koronowa, 23 Drużynie Harcerskiej z Łubiany, Żwirowniom z Rybaków i Grzybowa, Godwell Polska, strzelnicy z Kornego, Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu oddz. w Łubianie i Kościerzynie, Nadleśnictwu Kościerzyna, Spółdzielni Mieszkaniowej Millenium, i wielu innym.

Mat. nadesłany: Piotr Kwidziński


Poprzedni Następny

Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Źródło: Piotr Kwidziński. Opis: Piknik rodzinny w Łubianie połączony z obchodami 80 rocznicy Boju pod Łubianą.

Najnowsze artykuły

Oferta pracy sezonowej
14.06.2024 (0 komentarzy)
Koncert charytatywny w Lipuszu
12.06.2024 (0 komentarzy)
Festyn szkolny „Miłota na Kaszëbach”
12.06.2024 (0 komentarzy)
Wyniki wyborów do Parlamentu Europe...
10.06.2024 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2024 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE