Czyste Sołectwo 2024 - zbieramy dalej


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: czystesolectwo.pl


Szanowni Mieszkańcy.

Jak większość z Was wie bierzemy udział w akcji "Czyste Sołectwo 2024" - (Przypomnienie w dalszej części artykułu). Obecnie jesteśmy po odbiorze pierwszej tury zebranych przez nas elektrośmieci. Na chwilę obecną oddaliśmy ich 650 kg. To i mało i dużo. Najważniejsze, że mamy gdzie się pozbyć naszych gratów, że dzięki temu dbamy wspólnie o środowisko a same elektrośmieci zostaną profesjonalnie przetworzone. 

Zbieramy dalej.

Akcja trwa do końca roku a nie jak było pierwotnie podane do połowy października.

 


Szanowni Mieszkańcy,
Zgłosiłem nas do projektu "Czyste Sołectwo 2024". Co to za projekt? To nic innego jak zbiórka elektorśmieci, dzięki której możemy zdobyć środki finansowe dla naszej wsi. Ponadto ułatwi to nam, mieszkańcom, pozbywanie się elektrośmieci, których Związek Gmin Wierzyca od wielu lat już nie organizuje. Szczegóły w dalszej części artykułu oraz niebawem na plakatach, a teraz kilka bardzo ważnych uwag:
Nie robimy z miejsca zbiórki śmietnika i okazji do pozbycia się różnych trudnych odpadów typu lodówki bez agregatów (to jeszcze wyjaśnię na dniach), części samochodowych, gruzu, szmat, papy, mebli itp., tak jak to miało miejsce swego czasu przy garażach. Jeden taki incydent spowoduje, że wycofam się z akcji zgodnie z przysłowiem "jeden za wszytskich, wszyscy za jednego", więc prośba abyśmy szanowali się nawzajem.

Nie zbieramy tonerów i świetlówek.

 

Akcja trwa do 15 października a nawet dłużej z tym, że po ostatnim odbiorze w listopadzie waga kolejnych odebranych elektrośmieci nie będzie się liczyła do klasyfikacji konkursowej ale nadal będzie płatna za każdy kg. Miejsce zbiórki u mnie pod płotem, obok pojemników na odpady (tam gdzie zbieraliśmy choinki po świętach). W niedalekiej przyszłości miejsce to zostanie wygrodzone i oznakowane.

 

Co zbieramy?

Zbieramy wszystkie elektroodpady:

Duży sprzęt AGD: lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, piekarniki, suszarki do prania itp.
Mały sprzęt AGD: odkurzacze, żelazka, miksery, czajniki elektryczne, kuchenki mikrofalowe, roboty kuchenne, suszarki do włosów, lokówki, golarki, maszyny do szycia itp.
Sprzęt RTV: telewizory, radia, odtwarzacze, dekodery, głośniki itp.
Sprzęt IT: komputery, laptopy, klawiatury, myszki, monitory, drukarki, zasilacze UPS itp.
A także: baterie, zabawki elektryczne, elektryczny sprzęt sportowy, kable, zasilacze, silniki elektryczne, elektronarzędzia itp.


Akcja nie obejmuje zbiórki świetlówek i tonerów.

 

Pozyskane środki planuję przeznaczyć głównie na pielęgncję zieleni. Nie pozostaje mi teraz nic innego jak życzyć nam owocnej zbiórki

Marcin Żurek

 

 

Najnowsze artykuły

Oferta pracy sezonowej
14.06.2024 (0 komentarzy)
Koncert charytatywny w Lipuszu
12.06.2024 (0 komentarzy)
Festyn szkolny „Miłota na Kaszëbach”
12.06.2024 (0 komentarzy)
Wyniki wyborów do Parlamentu Europe...
10.06.2024 (0 komentarzy)
Komentarze

08.06.2024, 14:27 X 37.248.***.*** -
0
Dlaczego w Łubianie nie ma wody na domkach?! Gdzie to było ogłoszone?!
08.06.2024, 14:49 Kamil Pek -
0
Czy Pani/Pana sąsiedzi również nie mają wody? Jeśli tak, to czy zgłosiła Pani/Pan awarię do wodociągów?
08.06.2024, 15:09 X 37.248.***.*** -
0
Taki syf wpuszczają w wodociągi że filtry niedomagają 😂
08.06.2024, 15:31 Marcin Żurek -
0
Dzień dobry. Szanowny Panie/Szanowna Pani "X" Ani gmina ani zakład komunalny nie przekazywali nam żadnej informacji o planowanych przerwach w dostawie wody więc nic za naszym pośrednictwem nie było ogłaszane. Nikt z mieszkanców, do teraz, nie sygnalizował aby był jakiś problem. Jak się okazało w godzinach 8-12 była awaria, którą pracownicy zakładu komunalnego usunęli. W chwili obecnej wszytsko powinno funkcjonować prawidłowo.
08.06.2024, 15:01 X 37.248.***.*** -
0
W ciągu dnia okolice Jodłowej Kasztanowej itd nie było wody wogóle teraz jest ale z mniejszym ciśnieniem. Nic nie było zgłaszane jeszcze.

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2024 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE