Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: PKW


Przed południem poznaliśmy oficjalne wyniki głosowania w Wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybrali wczoraj 52 Europosłów. W Łubianie po przerwie wygrywa Koalicja Obywatelska z wynikiem 306 głosów, drugie miejsce to Prawo i Sprawiedliwość z 284 głosami, trzecie Konfederacja 102 oddane głosy, czwarte miejsce Trzecia Droga z wynikiem 31 głosów. Jako ciekawostkę możemy podać wynik komitetu POLEXIT: 0 głosów w Łubianie.

Kandydatką, która zdobyła najwięcej głosów w Łubianie jest Magdalena Adamowicz (239 głosów), drugim kandydatem jest Anna Fotyga z wynikiem 115 głosów, trzecie miejsce Janusz Lewandowski (94 głosy), a czwarte Piotr Mueller (80 głosów).


Przyglądając się wynikom indywidualnym można odnieść wrażanie, że niestety głosujemy na "plakaty", czyli na kandydatów, którzy starają się być widoczni za pomocą materiałów wyborczych.

Frekwencja na koniec głosowania wyniosła 46,88%, natomiast w poprzednich wyborach do Europarlamentu w 2019 było to 49,86%.

Z naszego okręgu numer 1, obejmującego całe województwo pomorskie mandat zdobyli: Magdalena Adamowicz, Janusz Lewandowski i Piotr Mueller.

Źródło: pkw.gov.pl

Kamil Pek

Najnowsze artykuły

Oferta pracy sezonowej
14.06.2024 (0 komentarzy)
Koncert charytatywny w Lipuszu
12.06.2024 (0 komentarzy)
Festyn szkolny „Miłota na Kaszëbach”
12.06.2024 (0 komentarzy)
Uwaga. Utrudnienia drogowe na ul. K...
10.06.2024 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2024 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE