Podpisanie umowy na budowę nowej hali sportowej w Łubianie

Źródło ilustracji: Urząd Gminy Kościerzyna

Za 22 miesiące w Łubianie powstanie nowa hala sportowa! To termin, do którego obliguje wykonawcę – kościerską firmę Repiński, podpisana wczoraj umowa. Do przekazania placu budowy ma dojść w ciągu tygodnia.

Pełnowymiarowa hala sportowa z miejscami dla widzów zostanie wybudowana na miejscu szkolnej sali gimnastycznej. Koszt budowy nowego obiektu ma wynieść 15 600 000 zł. Nasza gmina uzyskała 8 mln dofinansowania z Polskiego Ładu. Urząd gminy walczy również o kolejne 6 mln dotacji, tym razem z programu Sportowa Polska.

Należy wspomnieć, że podczas ostatniej sesji Rada Gminy Kościerzyna zadecydowała o zwiększeniu środków na realizację tej inwestycji. Po otwarciu ofert okazało się, że najtańsza propozycja była o 1 600 000 zł wyższa od zaplanowanych na ten cel środków. Radni jednogłośnie zwiększyli budżet, dzięki czemu możliwe było podpisanie umowy, a wkrótce rozpoczęcie prac.

Źródło: UG Kościerzyna

Spotkanie integracyjno-porządkowe
13.08.2024 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 11.08.2024
11.08.2024 (0 komentarzy)
Odbiór śmieci w nadchodzącym tygodniu
11.08.2024 (0 komentarzy)
Biesiada kaszubska w Łubianie - zap...
08.08.2024 (0 komentarzy)

09.08.2024, 13:36 Kibic 37.31.***.*** -
Gdzie w takim razie szatnie będą mieli zawodnicy i zawodniczki Ceramika!?!?? Z tego co się orientuję są wymagane w czasie rozgrywania ligi.Za brak szatni są kary!!
09.08.2024, 13:38 Kibic2 150.130.***.*** -
No to już jest w gestii klubu, który ma trenerów i prezesa, będą mieli okazję się wykazać i może postawią jakieś kontenery albo co
09.08.2024, 13:49 Gdzie szatnie ! 37.109.***.*** -
Ciekawe czy przy planowaniu tej inwestycji pomyślano o szatniach dla zawodników drużyny juniorskich i seniorach Ceramika ! Czas trochę też się zainteresować tym klubem! #NoweSzatniedlaCeramika
09.08.2024, 15:25 X 37.248.***.*** -
Liczyć na prezesa to już szatnie będą. Jest drużyna seniorska lecz trzeba też pamiętać o dziewczynach i ich rozgrywkach. Przyjeżdzają ludzie z różnych stron i miejmy nadzieję,że będą mieli warunki by się przebierać w normalnych warunkach. Dziewczyny reprezentują szkołę nie tylko na szczeblu wojewódzkim ale też ogólnopolskim. Miejmy nadzieję,że pomogą rozwiązać ten problem. Powinno się wspierać ludzi aktywnych sportowo z Naszego regionu tym bardziej w takich chwilach.
09.08.2024, 15:46 On 31.0.***.*** -
Ojojoj, czyli prezes to jest tylko od świecenia ząbkami przed obiektywem podczas turnieju raz w roku?
09.08.2024, 16:06 :D 37.248.***.*** -
Hala sportowa nie jest budowana dla ceramika a dla szkoły więc w projekcie nie musi być szatni dla ceramika, więc nie rozumiem was czemu piszecie gdzie są szatnie dla ceramika jak budowa jest dla szkoły a nie dla ceramika
09.08.2024, 17:00 X 37.248.***.*** -
Drużyna dziewczyn reprezentuje też szkołę. Wygrywa zawody wojewódzkie i nie tylko. Więc najpierw radziłbym się trochę dopytać a wtedy się wypowiadać. Do dziewczyn przyjeżdża wiele zespołów z Pomorza i nie tylko. Gdzie te drużyny mają się przebierać? Fajny projekt na lata się zapowiada z dziewczyn ale najlepiej olać i zostawić zamiast wspierać. W tej Łubianie już nic nie może być!
09.08.2024, 17:42 On 31.0.***.*** -
Nikt nie napisał tego, żeby olać temat szatni dla młodzików ani w ogóle. Jeśli juniorzy lub seniorzy Ceramika potrzebują tych szatni to jest pora do działania dla działaczy Ceramika.
09.08.2024, 18:05 X 37.248.***.*** -
Sęk w tym,że nie każdy struktury Ceramika traktuje poważnie. Mało tego wiele ludzi wręcz odwróciło się od Ceramika. Jeśli chcemy w takim razie liczyć tylko na działaczy Ceramika można od razu darować sobie wszystko. Dzień przed wyborami samorządowymi był nawet przedstawiciel obecnej władzy Naszej miejscowości. Ale od wyborów jakoś cicho. Dlaczego władza zawsze idzie tam dla siebie a nie dla realizowania lokalnych projektów..
11.08.2024, 19:41 Mieszkaniec 37.31.***.*** -
Smieszne ze niektórzy piszą aby prezes ceramika miał działać w sprawie szatni. Chłop się Klubem nie interesuje a co dopiero miałby działać Dla mnie prezes jest nie do zwolnienia tylko do wyrzucenia i to jest główny problem ceramika na ten moment
12.08.2024, 19:09 ... 37.248.***.*** -
Prezes po Lubiana Cup nie potrafi do tej pory zorganizować wywozu śmieci a co dopiero szatnie ogarnąć na czas budowy hali. Prawda jest taka,że wielu się napina a tak naprawdę kandydata i chętnego na Nowego prezesa nie ma. Każdy klub nieważne jaka klasa rozgrywkowa musi być stworzona z ludzi,którzy mają pasje i chęć uczestnictwa w danych strukturach a nie tylko stawiania się z przyzwyczajenia na meczach i treningach.
13.08.2024, 13:06 Mieszkaniec 37.31.***.*** -
13.08.2024, 13:13 Marcin Żurek -
Ogólnie miałem nie udzielać się w tej anonimowej dyskusji. Dlaczego? A dlatego, że to nie jest miejsce na wylewanie swoich frustracji zakładając, że prezes i tak tego nie czyta. W związku z tym, że zostałem wywołany do tablicy głos zabiorę. Jeśli się nie mylę to walne jest od tego, aby takie problemy rozwiązywać. Sołtys, nie będący członkiem klubu co według Ciebie miałby zrobić? Pokiwać palcem prezesowi czy wybrać nowego?
13.08.2024, 13:53 X 37.248.***.*** -
Od Sołtysa proszę się odp.... pomaga!! Lecz nie musi się z tym afiszować. Do Naszego Sołtysa wystarczy uderzyć i zawsze w miarę możliwości pomoże. A na zdjęciach reklamowali się TYLKO radni!! Których sprawy Ceramika jak i Ceramika Lejdis wogóle nie obchodzą.
13.08.2024, 19:12 Mieszkaniec 37.31.***.*** -
13.08.2024, 20:00 X 37.248.***.*** -
Kończy się sezon urlopowy. Wystarczy zrobić zebranie. Np jakiś piątek godziny 18-19ta by zainteresowanym pasowało. Przedstawić swoje racje. Omówić temat jak powinien funkcjonować klub a co nie gra. Przede wszystkim sprawdzić ile osób utożsamia się z Naszą lokalną drużyną. To pokaże czy ten projekt ma rację bytu czy jest to tylko zlepek nadzieii kilku ludzi.