Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego


Udostępnij:
Oceń: 2

Źródło ilustracji: Internet


Upływają już 4 lata od ostatnich wyborów (listopad 2014 roku). To czas kiedy władze Gminy Kościerzyna powinny intensywnie realizować swój program wyborczy a tego niestety w większości nie zrealizowano.


Obecny Wójt, Grzegorz Piechowski obiecywał między innymi realizację Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego w Gminie Kościerzyna. To jedno z jego głównych haseł wyborczych. Mieszkańcy zaufali , bo chcieli aby dokonano zmian tak aby móc REALIZOWAĆ SWOJE PLANY ROZWOJU. Chcieli również aby ziemia zyskała na wartości. Potrzebna do tego jest tylko…( i aż ) uchwała Rady Gminy. Aby taka uchwała powstała, potrzeba najpierw przygotować miejscowy plan. Niestety przez ostatnie lata niewiele miejscowych planów udało się uchwalić. Zmian w stosunku do poprzednich planów też nie ma zbyt wiele. Często wnioski mieszkańców są odrzucane ze względu na… hmmm … i tu mamy różne argumenty. Wynika to często z „zasady przezorności prawnej i kontrolnej”, czyli ważniejszym od petenta jest urząd kontrolny. Brakuje mi tu interpretacji prawnej na korzyść petenta. Czas jaki potrzeba do zrealizowania planu jest bardzo długi (często ponad 1 rok) . Długotrwałe tworzenie planu ma wpływ na spóźnione decyzje. Niezrealizowane postulaty i wnioski wpływają na życie mieszkańców, ale tez na rozwój lokalny. Wszystko to daje obraz władzy kończącej się już kadencji. Po 4 latach przyjęto zaledwie kilka planów miejscowych dla całych obrębów a przypomnę, że w Gminie Kościerzyna mamy 36 sołectw…
Pozdrawiam 
Rafał

Popularne artykuły

Podwórko talentów NIVEA - my też możemy takie mieć.
Maseczki dla mieszkańców od ZPS "LUBIANA"
Komunikat Salonu Fryzur "Ewa"
Ratujmy pszczoły w Łubianie!

Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE