Wywiad z Trenerem i Prezesem Ceramika


Udostępnij:
Oceń: 4

Źródło ilustracji: Archiwum prywatne Krzysztofa Recława


Poniżej zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym przez lokalną prasę z Trenerem i Prezesem Ceramika Krzysztofem Recławem.


Od kiedy sprawuje Pan funkcję prezesa w Ceramiku powstały grupy juniorskie a wakacje przyniosły niespodziankę dla fanów piłki nożnej z Łubiany - reaktywowany został bowiem klub piłkarski LKS Ceramik Łubiana.
Zostałem wybrany do Zarządu klubu w bardzo ciężkim okresie dla naszego klubu. Przejmując stery w klubie nie było już żadnej piłkarskiej grupy juniorskiej a seniorzy zostali rozwiązani. Był to duży cios dla dzieci i młodzieży nie tylko z Łubiany ale i z Gminy Kościerzyna. Postawiłem sobie za główny cel swojej działalności w klubie doprowadzić do stanu jaki mamy teraz – czyli 3 drużyn młodzieżowych oraz reaktywować seniorów. I to się udało!

Co oferuje klub dzieciom i młodzieży oraz osobą pełnoletnim z Łubiany i Gminy Kościerzyna?
Za główny cel klub postawił sobie szkolenie jak największej liczby dzieci i młodzieży z teren Gminy Kościerzyna. Na chwilę obecną systematycznie w naszym klubie trenuje 80 osób. Oczywiście nasze treningi są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i jest też spora grupa dzieci, które przychodzą do nas niezobowiązująco. Naszymi grupami opiekują się doświadczeniu trenerzy, którzy posiadają uprawnienia i licencje trenerskie. Po za treningami, sparingami, turniejami i oczywiście meczami staramy się organizować różnego rodzaju wycieczki i obozy sportowo – rekreacyjne. Co do seniorów to warto podkreślić, że po dwóch latach przerwy wróciliśmy na piłkarską mapę Polski. Niestety musieliśmy zacząć od najniższego szczebla tych rozgrywek czyli B klasy. Uważam, że reaktywacja Ceramika Łubiany to był strzał w „10”. Nasza kadra seniorów liczy 28 osób i co warto podkreślić, że aż 20 osób jest z Łubiany!. Zdecydowanie stawiamy na swoich!

Seniorzy rozpoczęli sezon bardzo dobrze wygrywając swój pierwszy mecz i to jeszcze u siebie.
Dokładnie, na inauguracje wygraliśmy 3 do 0. Chłopaki dali z siebie wszystko. I co warto jeszcze podkreślić na trybunach na stadionie w Łubianie zasiadło ponad 140 kibiców. Taki widok utwierdza mnie w przekonaniu, że nasze działania są doceniane i mieszkańcy Łubiany popierają to co robimy dla rozwijania Kultury fizycznej w gminie. Ostatnio pokonaliśmy u siebie lidera tabeli FC Gowidlino 2 do 1. Walczymy do końca.

Przez te ostatnie 3 lata zorganizował Pan bardzo dużo imprez sportowych niektóre nawet o zasięgu ogólnopolskim.
Zgadza się, zorganizowałem już kilka edycji turniejów z cyklu Lubiana CUP, w których wystąpiły takie zespoły jak m. in. Akademia włoskiego klubu Juventus Turyn, Legion Warszawa, FS Ciechanów czy też Varsovia Warszawa. Na turniejach oczywiście nie zabrakło naszych lokalnych drużyn. W tym roku możemy się pochwalić zorganizowaniem turnieju, w którym zagrały 23 zespoły z całej Polski. Turniej ten był na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnie jak i sportowym.

Od kiedy sprawuje Pan funkcję prezesa w Ceramiku dużo się w Łubianie dzieje. Jakie są wasze plany na przyszłość ?
Staramy się zapewniać mieszkańcom Łubiany atrakcyjne formy wypoczynku i relaksu. Planujemy i organizujemy pozalekcyjne „sportowe życie” uczniów oczywiście w oparciu o nasze możliwości. Zawsze powtarzam, że chcemy utrzymać to co udało się do tej pory już  zrobić. Ale mamy też zamiar dalej iść do przodu. Mamy pomysły, które na pewno w najbliższym czasie zrealizujemy.

Kilka słów na podsumowanie naszej rozmowy
Serdecznie zapraszam wszystkich młodych miłośników futbolu do wzięcia udziału w naszych treningach piłki nożnej. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę, sprzęt treningowy, znakomitą atmosferę towarzyszącą treningom oraz udział w różnego typu turniejach i rozgrywkach.

 Dołącz do nas! Trenujemy z pasją! 

Popularne artykuły

Maseczki dla mieszkańców od ZPS "LUBIANA"
Ratujmy pszczoły w Łubianie!
Podwórko talentów NIVEA - my też możemy takie mieć.
Komunikat Salonu Fryzur "Ewa"

Komentarze

02.10.2018, 08:09 142 kibic 195.205.***.***
2
Każdy kiedyś zaczynał

02.10.2018, 08:01 141 kibic 83.17.***.***
-3
a resztę przegraliście o tym też powinniście napisać 8 miejsce na 10 drużyn.


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE