Głosowanie w pigułce


Udostępnij:
Oceń: 1

Źródło ilustracji: Internet


Na trzy dni przed wyborami publikujemy streszczenie wszystkich potrzebnych informacji dotyczących głosowania.W dniu wyborów 21 października lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do godziny 21:00.


Bezpłatny transport dla niepełnosprawnych.

UG informuje: Osoby niepełnosprawne zainteresowane dowozem do lokalu wyborczego prosimy o kontakt w dniu wyborów (21 października) w godzinach od 10.00 do 17.00. Osoba do kontaktu: Pan Andrzej Toczek, numer telefonu: 601 662 712.


Obwody wyborcze
Głosowanie odbywa się w lokalach obwodowych komisji wyborczych, których w Gminie Kościerzyna jest 12.


Rada Gminy - Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (JOWy)

W Naszej Gminie, której ilość mieszkańców nie przekracza 20 tysięcy, wybory do Rady Gminy przeprowadzane są tak jak podczas poprzednich wyborów, czyli w okręgach jednomandatowych, oznacza to, że stawiamy tylko jeden krzyżyk w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata.

Sprowadza się to do tego, że w trzech największych wioskach Gminy znajdują się po dwa JOWy. U nas w Łubianie jednym okręgiem są Bloki, a drugim Domki, dlatego część z nas w przypadku kart do głosowania do Rady Gminy dostanie inną kartę niż sąsiad z drugiej strony Łubiany. Analogicznie będzie wyglądała sytuacja u sąsiadów z Wielkiego Kliczna i Skorzewa.


Dokumenty tożsamości

Wybierając się do lokalu wyborczego musimy konieczne ze sobą zabrać dokument tożsamości. Może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy lub legitymacja studencka, ale najważniejsze żeby dokument był ważny.

Proponujemy również zabranie ze sobą okularów, bo nikt z komisji nie będzie mógł pomóc w zaznaczaniu kandydata, może jedynie przeczytać treść karty, nic więcej.

Najnowsze artykuły

Informacja na temat kolumn wojskowych
25.02.2024 (0 komentarzy)
Oddaj lęki, ból i smutek w dobre ręce
22.02.2024 (0 komentarzy)
Wyłączenie planowe zasilania
21.02.2024 (0 komentarzy)
Podatek od nieruchomości I rata
21.02.2024 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2024 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE