Turniej Piłki Halowej Kościerzyna CUP 2018 za nami

-1

Źródło: Własne


16 zespołów, ponad 180 zawodników, 48 meczów, 100 bramek - tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki halowej Kościerzyna Cup 2018, który w minioną sobotę został rozegrany na hali sportowo – widowiskowej „Sokolnia” w Kościerzynie. Drużyny walczyły o Puchar Starosty Kościerskiego i Burmistrza Miasta Kościerzyna. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Niedźwiedź a współorganizatorem był Ceramika Łubiana.


W rozgrywkach wystartowało aż 16 zespołów z województwa pomorskiego. Łącznie umiejętności piłkarskie zaprezentowało ponad 180 dzieci. Drużyny podzielone były na dwie kategorie wiekowe – rocznik 2010-2011 i 2007-2008. Początkowa faza turniejów polegała na rozegraniu meczów grupowych następnie zespoły rywalizowali w fazie pucharowej.  Turniej obfitował w wiele efektownych akcji, nie tylko w ataku. 
Było bardzo dużo skutecznych i pięknych interwencji bramkarzy. Po rozegraniu wszystkich spotkań nastąpiło oficjalne zakończenie turnieju wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień dla wszystkich dzieci uczestniczących w turnieju. Główną ideą w rozgrywaniu takich turniejów jest wyciągnięcie dzieci od komputerów, smartfonów i zapewnienie im możliwości aktywnego spędzania czasu m. in. na hali sportowej, a jak pokazuje obecny turniej, istnieje potrzeba ich organizowania, bo wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem – relacjonuje Krzysztof Recław współorganizator turniejów.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Kościerski i Burmistrz Miasta Kościerzyna.

Klasyfikacja ostateczna:
Rocznik 2010-2011:
1. miejsce – Wierzyca Stara Kiszewa
2. miejsce – Miasto Kościerzyna
3. miejsce – Polonia 
Na kolejnych miejscach plasowali się zawodnicy z drużyn: Santana Wielki Klincz, Kaszubia Studzienice, Ceramik Łubiana, Santana Wielki Klincz II.
Najlepszym bramkarzem został: Konrad Słomiński z Ceramika Łubiana.
Królem Strzelców został: Wojtek Lass z Miasto Kościerzyna (po dodatkowych rzutach karnych – 3 zawodników miało po tyle samo bramek i aby wyłonić króla strzelców musiały odbyć się rzuty karne. Przystąpili do nich wspomniany Wojtek Lass, Szymon Szachta z Ceramika Łubiana oraz Cezary Kuczyński z Wierzycy Stara Kiszewa.

Rocznik 2007-2008:
1. miejsce – Wierzyca Stara Kiszewa
2. miejsce - Kaszubia Studzienice 
3. miejsce – Santana Wielki Klincz
4. miejsce – Ceramik Łubiana
5. miejsce –Kaszubia Kościerzyna
6.miejsce – KS Orły Gdańsk
7. miejsce - UKS Olimpijczyk Skorzewo
8.miejsce  - Santana Wielki Klincz II

Najlepszym bramkarzem został: Norbert Murglin z Ceramika Łubiana.
Królem strzelców został: Kacper Mroze Gliszczyński z Kaszubii Studzienice.


Poprzedni Następny

Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Źródło: Własne. Opis: Turniej.


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Znaleziono drona
Wspomóż OSP i wygraj udział w akcji ratowniczej
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
AED już działa

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.