Energa czy może nie Energa? A może oszuści? - aktualizacja.


Udostępnij:
Oceń: 3

Źródło ilustracji: internet + własne


Uwaga!

Szanowni Mieszkańcy.

Otrzymałem dziś od was bardzo wiele zgłoszeń na temat rzekomych przedstawicieli firmy Energa z propozycją zmiany umowy. 

Moim skromnym zdaniem to jedno wielkie oszustwo!


Z tego co udało mi się od Was uzyskać na naszym terenie działają co najmniej 2 pary przedstawicieli jakiejś firmy. Mężczyzna i kobieta oraz dwóch mężczyzn. Legitymują się jako Energa. Podobno mają nawet plakietki z logo tej firmy. Proszą o stary rachunek w celu weryfikacji. Proponują nową, korzystniejszą umowę, którą spisują na miejscu i o dziwo nie zostawiają kopii. Podobno mają ją wysłać pocztą. Zdarza się, że informują o odłączeniu prądu w przypadku niepodpasania umowy. Informują, że na nowej fakturze będzie nowy numer konta do wpłat. Często działają chaotycznie, nerwowo i oby jak najszybciej się ulotnić, W przypadku niepodpisania umowy okazują bardzo duże niezadowolenie. Prawdopodobnie legitymują się nazwiskiem pracownika przedmiotowej firmy, jednak wg. BOK taki nie był wysyłany w teren. Proszeni o złożenie oferty telefonicznie bądź pocztą informują, że nie ma takiej możliwości i można z niej skorzystać tylko tu i teraz.

Działają również na terenie Kościerzyny.

Co na to BOK 555 555 555?

BOK niestety nie udzieli informacji czy w dniu dzisiejszym na naszym terenie byli ich przedstawiciele. Tłumaczę, że ktoś prawdopodobnie podszywa się pod nich i działają na ich szkodę. Niestety to nie był mocny argument aby udało się coś więcej dowiedzieć. Fakt Energa ma przedstawicieli, którzy pracują w terenie. Nie jest to jednak żadna informacja.

Uruchomiłem pewien zaufany kontakt i co się potwierdziło. Energa nie wysyła do swoich klientów przedstawicieli z propozycją zmiany umowy. Ewentualne oferty składa telefonicznie lub pocztą. Nigdy nie pytają do kogo trafili bo wiedzą do kogo. Mają nasze kompletne dane, adres nazwisko, wysokości faktur numer licznika itd. bo przecież jesteśmy ich klientami.

Jak ja to widzę?

Jak dla mnie jest to ewidentnie perfidne oszustwo. Niby nie ma się czego obawiać, bo każdą umowę zawartą poza siedzibą sprzedawcy można w ciągu 14 dni wypowiedzieć bez jakichkolwiek konsekwencji. Tak. Tylko jaką umowę i z kim zawartą rozwiązać jak nie mamy nawet jej kopii? Podobno odeślą nam ją pocztą ale to będzie pewno po 14 dniach od jej zawarcia. Prawdopodobnie naszą czujność usypia głośny temat w mediach o planowanych podwyżkach cen za energię elektryczną, a oni to wykorzystują. 

Co w związku z tym?

Po pierwsze ostrzec najbliższych o możliwości wizyty tych osób w kolejnych dniach. 

Jeśli się pojawią, a może są to jednak prawdziwi przedstawiciele, w co śmiem wątpić, zadzwonić do BOK 555 555 555 podać dane, podać wszelkie szczegóły i zweryfikować. Nie podawać im żadnego rachunku bo nie powinno ich to interesować. Powinni wiedzieć do kogo przyszli. Zadzwonić na policję i zgłosić podejrzenie oszustwa, jeśli czujemy, że to może być oszustwo. Nie wiem tylko czy prawnie możemy takiego delikwenta zamknąć w domu, o ile go wpuścimy, i czekać na przybycie policji. Jeśli jednak nic nie wzbudzi naszych podejrzeń a propozycja wyda nam się korzystna i podpiszemy umowę to koniecznie dokładnie ją przeczytać, łącznie z drobnym drukiem i gwiazdkami i zatrzymać kopię.

Ja niestety nie miałem przyjemności bądź nieprzyjemności spotkać tych ludzi więc, polegam tylko na wiedzy uzyskanej od Was. 

Marcin Żurek

 

Dodano 07/01/2019 godzina 21:50

U jednego z naszych mieszkańców pozostawiono kopię. Co to może oznaczać? Może to jednak przedstawiciele a może podrobione druki? Jeśli przedstawiciele to czemu 99% odwiedzonych nie ma kopii umowy? Dlaczego nie mają naszych danych a spisują je ze starego rachunku? Po co informacja, że będzie nowy numer konta? No ewidentnie coś tu nie gra. 


Popularne artykuły

Ogłoszenia parafialne 02.05.2021
03.05.2021 (2 komentarzy)
Remont DK20 - grozi nam kolejny obj...
28.04.2021 (3 komentarzy)
Panele w Łubianie tematem gorętszym...
12.05.2021 (3 komentarzy)
Pamiątkowy mural
02.05.2021 (1 komentarzy)

Najnowsze artykuły

Szczepienie psów przeciwko wściekli...
13.05.2021 (0 komentarzy)
Podatek od nieruchomości II rata
13.05.2021 (0 komentarzy)
Awaria zasilania
12.05.2021 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 09.05.2021
09.05.2021 (0 komentarzy)
Komentarze

07.01.2019, 21:54 Ł 37.47.***.*** -
0
Byli dzisiaj u mnie ci panowie, ewidentnie coś było nie tak, gdy zacząłem im zadawać konkretne pytania jąkali się. Ewidentnie szukaja starszych osób żeby ich naciągnąć. Ale z drugiej strony jak można być tak nierozsądny nawet w starszym wieku, tyle się o tym mówi a dalej dają się naciągnąć
08.01.2019, 16:18 Janina 188.146.***.*** -
1
Dzwoniłam do biura Energa, panowie życzliwi zostawili mi kopie umowy, na nowych warunkach. Energa potwierdza prace tych panów. Można spać spokojnie na szczęście.
08.01.2019, 17:12 Małgorzata 37.47.***.*** -
0
Drodzy sąsiedzi, u mnie też byli przedstawiciele Energa. Pani Joanna, która u mnie była poinformowała mnie, że gdybym miała wątpliwości mogę zadzwonić na infolinie 555555555 i potwierdzić czy Pani Joanna jest pracownikiem tej firmy. Zadzwoniłam i uzyskałam potwierdzenie zatrudnienia oraz pracownik infolinii powiedział, że Pani Joanna działa z pełnomocnictwem od Energa. To mnie trochę uspokoiło. Kopie otrzymałam oraz wszystko zostało mi wytłumaczone przejrzyście. Być może trafiliście na innych pracowników ale to jest z pewnością ta firma, która wystawia nam faktury za światło.
08.01.2019, 17:17 Marcin Żurek -
0
Szanowni Państwo. Jestem po rozmowie z Energą i w przeciągu godziny postaram się napisać wyjaśnienie, myślę uspokajające do tej sytuacji. Tak na marginesie odnośnie do ostatniego wpisu to jak pisałem jedna z mieszkanek też dzwoniła i okazało się, że nazwisko się zgadza ale ten pracownik ponoć nie był wysyłany w teren
29.01.2021, 06:51 Barbara 77.253.***.*** -
0
27.01.21 byli u mnie dwaj panowie podający się za pracowników Energi. Chcieli sprawdzić ostatnią fakturę. Ja mam e fakturę. W grudniu podpisałam nową umowę z męża na mnie. Mąż zmarł. No to chcieli sprawdzić czy to się zaktualizowało i w tym celu mam podać pesel. Pan sprawdził dane w swoim telefonie, powiedział że wszystko jest w porządku. Ja po fakcie zaczęłam się bać, że to może oszuści i może wykorzystają mój pesel w niecnych celach. Nic nie podpisywałam. Panowie mieli identyfikatory, byli również u sąsiadki, która miała papierową fakturę i im pokazała. Nie mogę spać po nocach. Czy coś mi grozi.

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2021 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE