EDK już za dwa dni


Udostępnij:
Oceń: 3

Źródło ilustracji: Własne


EDK zbliża się wielkimi krokami i wyruszy z Łubiany już za dwa dni.


Droga Krzyżowa rozpocznie się mszą św. o godzinie 20:00, po której wierni wyruszą liczącą 25 km trasą spod kościoła w Łubianie do Kalwarii Wielewskiej.

Przed mszą św. od godziny 19:30 będzie można skorzystać ze spowiedzi św.

Również przed mszą św. w zakrystii będzie możliwość dopisania się na listę uczestników, ale już teraz zachęcamy do skorzystania z zapisów elektronicznych przez oficjalną stronę www.edk.org.pl, pozwoli to lepiej zorganizować całą akcję.

Również na stronie www.edk.org.pl dostępna do pobrania jest mapa trasy w pliku PDF, opis słowny trasy oraz plik KML, który można załadować do smartfona lub innego urządzenia nawigacyjnego.

Organizator centralny udostępnia dla wiernych aplikacje mobilną na systemy Google Android do pobrania tutaj oraz na systemy Apple iOS od pobrania tutaj.

Skrócony przewodnik po aplikacji:

1. Wybór trasy:

2. Podgląd trasy. Aby aplikacja działa poprawnie należy udzielić uprawnień do plików i lokalizacji. Na koniec trzeba nacisnąć przycisk "Podejmij wyzwanie", wówczas mapka powiększy i wyśrodkuje się na naszej lokalizacji.

3. Nawigacja oraz rozważania. Po funkcjach poruszamy się za pomocą górnego menu (Android) lub dolnego (iOS).

UWAGA. Jeśli zamierzasz korzystać z telefonu podczas EDK zaopatrz się w powerbank, ponieważ nawigacja w zużywa dużo energii elektrycznej.

Przed wyruszeniem można będzie nabyć pakiety zawierające wydrukowane rozważania Drogi Krzyżowej, odblask, pamiątkową opaskę silikonową oraz mapkę naszej trasy. Koszt takiego pakietu to 12 zł. Dystrybucja pakietów rozpocznie się o godzinie 19:15. Ilość pakietów ograniczona.

Przed wyruszeniem w drogę trzeba obowiązkowo zabrać ze sobą latarkę czołówkę oraz drewniany krzyż, najlepiej wykonany własnoręcznie oraz według uznania latarkę zwykłą, zapas baterii, zapas wody i powerbank dla osób korzystających z nawigacji oraz ewentualnie coś do przekąszenia.

We Wielu będzie oczekiwał bezpłatny autobus, który zabierze uczestników z powrotem do Łubiany.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w EDK. Osoby decydujące się na udział w EDK biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Popularne artykuły

Maseczki dla mieszkańców od ZPS "LUBIANA"
Podwórko talentów NIVEA - my też możemy takie mieć.
Ratujmy pszczoły w Łubianie!
Komunikat Salonu Fryzur "Ewa"

Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE