Czy Twój pies ma ciepło w budzie?


Udostępnij:
Oceń: 6

Źródło ilustracji: Internet


Mrozy, które dały się nam ostatnio we znaki mają jeszcze nie ustępować. O ile my sobie z nimi radzimy to nasz pies nie zawsze ma taką możliwość. 

Powszechnie panuje przekonanie, że pies ma grube futro, a pod nim tłuszcz i nic mu się nie stanie. Nic bardziej mylnego. 

 


Jeden pies mieszka z nami w ciepłym domu gdzie wyleguje się na kanapie czy przy kominku, inny w kojcu z budą, jeszcze inny wolno biega po naszej posesji, na której ma swoją budę. Są i takie co mieszkają w budzie i są na łańcuchu - niestety. 

O ile psiakom wolno biegającym nic nie powinno się stać to te na łańcuchu czy w kojcu mogą mieć problem w tak niskich temperaturach. Wystarczy tak niewiele, aby zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort. Wyścielenie budy słomą  to już dla wielu pełnia psiego szczęścia. O misce z jedzeniem i piciem nie wspomnę. 

Nie bądź obojętny - pies to nie przedmiot.

Marcin Żurek.

 

Do napisania powyższego zainspirował mnie dzisiejszy telefon od jednej z mieszkanek, poruszonej psim losem w naszej miejscowości.


 

Popularne artykuły

Komunikat Salonu Fryzur "Ewa"
Podwórko talentów NIVEA - my też możemy takie mieć.
Ratujmy pszczoły w Łubianie!
Maseczki dla mieszkańców od ZPS "LUBIANA"

Komentarze

03.03.2018, 15:46 Robert 37.47.***.***
3
Proponuję wysłać Animalsow i straż gminną do domu przy skrzyżowaniu Rolniczej i Źródlanej ( nowy dom). Tam siedzi młodziutki pies w kojcu. Ma wiecznie zamarzniętą wodę i resztki jedzienia typu naleśniki - też zmrożone. Proponuję tym państwu oddać psa do schroniska, bo nie radzą z nim sobie i nie mają zielonego pojęcia choćby o karmieniu!!! Zrobiłem przez płot kilka zdjęć i proszę o interwencję Pana sołtysa.

02.03.2018, 15:48 Przerażona 31.0.***.***
1
Dorosłe psy mają futro które chroni je przed zimnem a co z MŁODYM PSEM??? Przecież one nie mają jak chronić się przed mrozami które od dłuższego czasu utrzymują się na zewnątrz.. już jakiś czas obserwuje młodego pieska sąsiadów który został zamknięty w kojcu z budą. Buda jest pusta, nie ma siana ani głupiego koca który chociaż trochę ogrzałby tego młodego psiaka. Miska z wodą zamarznięta. Karma w tym mrozie również zamarzła z misce. Pies jest żywa istota i powinno się mu zapewnić chociaż trochę ciepła w te mrozy. Jestem zawiedziona postawa ludzi

27.02.2018, 19:10 Lucyna 188.146.***.***
3
Popieram. Dziękuję.

27.02.2018, 16:51 Lucyna. 188.146.***.***
1
To prawda, pies to nie rzecz, to czująca istota. Podobnie, jak my odczuwa strach, ból, ciepło, .....zimno także. Psy mają zdolność regulowania temperatury i przystosowywania się do warunków pogodowych, ale do pewnego stopnia i tylko wtedy, kiedy człowiek nie ogranicza mu dodatkowo -możliwości ruchu. Łańcuch, ciasny kojec...., to nie są niczym naturalnym dla tych zwierząt, to patenty człowieka.... . Jeśli psu nawet udaje się jakoś przeżyć, przetrzymać silne mrozy, to na pewno jest mu zimno, cierpi..., podczas gdy jego pan, którego zwierze bezwarunkowo kocha, siedzi w ciepłym mieszkaniu. Tak, pies odczuwa miłość, kocha nas mimo wszystko, nie płaćmy mu za tę bezwarunkową miłość - cierpieniem. Wiele psów corocznie zamarza. Zamarznięty pies na łańcuchu, to straszny widok, pełno jest znowu zdjęć w internecie. W tym roku zima znowu zbiera swoje żniwo. Ktoś, gdzieś napisał, że właśnie za to nie lubi zimy. Zima może być piękna, jest piękna, a zwierzęta za przyczyną - nie zimy, a "lekkomyślności" człowieka nie muszą zamarzać, czy też w jakikolwiek sposób cierpieć, niczym na to nie zasłużyły. Słoma na zimę w każdej budzie jest bezwzględnie konieczna, wszelkie tkaniny, szmaty....szybko robią się mokre...... Ciepła karma, to także nasz obowiązek w ten mroźny czas. Dziękuję Panie Marcinie za publikację. Pozdrawiam serdecznie. Lucyna Binder.


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE