Komunikat Urzędu Gminy ws. uciążliwego zapachu

1

Źródło ilustracji: www.koscierzyna.pl


Urząd Gminy Kościerzyna opublikował na swojej stronie Internetowej komunikat dotyczący uciążliwych zapachów unoszących się nad naszym regionem w ostatnich dniach.


Uciążliwe zapachy, które od kilku dniu unoszą się nad gminą Kościerzyna i miastem Kościerzyna wynikają z wykorzystywania nawozów naturalnych pochodzących z gospodarstwa rolnego w Niedamowie na gruntach rolnych w miejscowości Mały Klincz. Instytucją, która jest powołana do kontroli prawidłowego używania nawozów naturalnych jest Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Gdańsku.

W ubiegłym tygodniu WIOŚ w Gdańsku został poinformowany telefonicznie o przeszkadzających mieszkańcom gminy Kościerzyna uciążliwych zapachach pochodzących z zagospodarowywania gnojowicy na działkach. Prośba o kontrolę gospodarstwa rolnego została również skierowana pisemnie.

Straż Gminna Gminy Kościerzyna przeprowadziła kontrolę na terenie zakładu w zakresie przestrzegania przepisów ochrony środowiska będących w kompetencji Wójta Gminy Kościerzyna.

Niestety zmiany rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 lipca 2018 r. w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ich stosowania usunęły wcześniej obowiązujący w rozporządzeniu zapis nakazujący przykrycie lub przemieszania z glebą nawozu naturalnego nie później niż następnego dnia po jego zastosowaniu, co może powodować uciążliwość zapachową.

Źródło: www.koscierzyna.pl


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Środki sołeckie na kulturę na rok 2020 podzielone.
Wspomóż OSP i wygraj udział w akcji ratowniczej
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Uroczyste poświęcenie nowego wozu OSP - FILM, ZDJĘCIA

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.