Wnioski o szacowanie strat w uprawach rolnych z powodu suszy


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: pixabay.com


Urząd Gminy Kościerzyna informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie start w uprawach rolnych powstałych w wyniku suszy.


Gmina Kościerzyna wystąpiła do Wojewody Pomorskiego o powołanie komisji ds. szacowania strat spowodowanych suszą. To efekt sygnałów od rolników gospodarujących na terenie Gminy Kościerzyna oraz, co bardzo ważne, wyników okresowego raportowania analizy zagrożenia suszą przygotowanych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) w Puławach.

IUNG wskazał na ternie naszej Gminy możliwość wystąpienia suszy w następujących gatunkach roślin:
kukurydza na ziarno,
kukurydza na kiszonkę.

 
W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do rolników, u których w uprawach kukurydzy wystąpiło zjawisko suszy, aby do wtorku 10.09.2019 r. złożyli w Urzędzie Gminy wniosek. Wniosek dostępny jest w Biurze Obsługi Mieszkańca oraz Ochronie Środowiska Urzędu Gminy, a także do pobrania poniżej.
 
Jak wynika z raportów suszowych sporządzanych przez IUNG, inne gatunki roślin nie podlegają zagrożeniu suszy. Ponadto, aby przeprowadzić szacowanie szkód w gospodarstwie, roślina musi być na polu – nie powinna zostać wcześniej zebrana.

Do pobrania:

Wniosek o szacowanie strat w uprawach rolnych powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego - suszy w roku 2019.

Źródło: koscierzyna.pl

Popularne artykuły

Przerwa w pracy kiosku oraz poczty
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
Dziad swoje, baba swoje 
Ogłoszenia parafialne 06.09.2020

Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE