Czy Gminie Kościerzyna potrzebne są kredyty?


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: internet + własne


Dnia 28 lutego o godzinie 12:00 odbędzie się kolejna Sesja Rady Gminy Kościerzyna podczas której procedowanych będzie 20 uchwał. Najważniejsza to uchwała w sprawie: emisji obligacji oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu. Mowa o kwocie 4.400.000 zł

 

 


Zdania na temat zaciągania kredytów czy emisji obligacji były, są i pewnie zawsze będą podzielone. Tak samo jak w tej konkretnej sytuacji. Rani mają różne zdania na ten temat.  Wszystko zależy od tego, jaka to forma kredytowania i na co mają zostać przeznaczone pozyskane w ten sposób środki. 

Na pewno korzystne jest zaciągnięcie pożyczki z WFOŚ, gdyż około 30% jej wielkości jest umarzana.

Kolejna ważna uchwała to pomoc finansowa dla Powiatu Kościerskiego w wysokości 1,5 miliona zł na remont drogi do Wdzydz. Cała inwestycja to blisko 6 milionów złotych i pierwsza taka okazja, aby tę drogę wyremontować. Jak ta droga wygląda dziś to większość z nas wie. Bez pomocy naszej gminy przedsięwzięcie nie uda się teraz i może się nie udać przez wiele kolejnych lat. 

Osoby zainteresowane jutrzejszą sesją niech czują się zaproszone a przypomnę, że wszystkie sesje są jawne i każdy ma prawo być obecnym podczas obrad. 

Z całym porządkiem obrad możemy zapoznać się TU

Marcin Żurek

 

Popularne artykuły

Maseczki dla mieszkańców od ZPS "LUBIANA"
Komunikat Salonu Fryzur "Ewa"
Podwórko talentów NIVEA - my też możemy takie mieć.
Ratujmy pszczoły w Łubianie!

Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE