Obligacje w Gminie Kościerzyna?


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: internet


28 lutego 2018 r. odbyła się Sesja Rady Gminy Kościerzyna, na której radni mieli zdecydować, czy chcą zaciągnąć pożyczkę w formie obligacji w kwocie 4 400 000 zł. Już w Komisjach Rady trwały burzliwe dyskusje.


Osobiście prosiłem o wskazanie, na jakie inwestycje chcemy zaciągnąć tę pożyczkę. Niestety, nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi, a Pan Wójt poinformował, że pożyczka ma pokryć deficyt związany z projektowanymi inwestycjami. Którymi konkretnie? Jednocześnie wyraził obawy, czy zaciągnięcie tej pożyczki wystarczy i czy zdołamy zrealizować planowane inwestycje (z powodu wzrostu cen za robociznę i materiały budowlane). Czyżby w planie były już następne pożyczki? Zaproponowałem, abyśmy założyli linię kredytową, dzięki której będziemy mogli pokrywać chwilowy deficyt budżetowy, oraz byśmy w tym roku nie szarżowali z inwestycjami. Można lepiej przygotować dokumentację pod planowane inwestycje, które możemy realizować w przyszłym roku z ewentualnym dofinansowaniem z zewnątrz. Niestety moje propozycje nie znalazły poparcia u pana Wójta. Przypomniałem rok 2016, gdy inwestycji nie było tak dużo a Gmina nie pozyskała środków zewnętrznych np. na budowę dróg. Od lat wspólnie ustalaliśmy, że realizujemy inwestycje na które mamy dofinansowanie środków zewnętrznych. Gmina Kościerzyna w niewielkim stopniu korzysta z dofinansowania i środków unijnych. Uważam taką politykę władz Gminy za błędną. Gmina ma się rozwijać, mieszkańcy mają się bogacić a pieniądze samorządu powinny być pomnażane. Zbliżające się wybory samorządowe nie powinny być priorytetem w działaniu Wójta i Rady. Wszystko musi być przemyślane. W trakcie Sesji poddano pod głosowanie kontrowersyjną uchwałę. Rada jej NA SZCZĘŚCIE NIE PODJĘŁA.

Teraz jest CZAS NA ZMIANY i przygotowanie inwestycji z dofinansowaniem zewnętrznym.

Rafał Jażdżewski

Popularne artykuły

Objazd przez Łubianę - SONDA - uwaga bardzo ważne!
Uwaga na trolle – nasza sonda została przejęta
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?

Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE