Plakaty wyborcze.

1

Źródło ilustracji: własne


Szanowni Mieszkańcy. 

Bardzo często zwracacie się z pytaniem kiedy znikną plakaty po wyborach?

Niestety, ale prawo daje 30 dni od dnia wyborów do usunięcia plakatów. A jak to wygląda w praktyce?


Bardzo często jest tak, że jesienna aura obfituje w deszcze, mgły itp., co wpływa na degradację plakatów. Papierowe plakaty zwykle naklejane są na dyktę. Plakaty mokną, miękną odpadają od dykty i już nie widać czyj to był plakat, bo wisi sama dykta tak długo, aż też rozmoknie i spadnie. Na to chyba liczy Pan Michał Kowalski kandydat Komitetu Wyborczego PiS. Na Jego nieszczęście mamy piękną pogodę i plakaty z jego wizerunkiem mają się dobrze, a nawet w większości przypadków bardzo dobrze. Chyba tylko dwa ze wszystkich wiszących są uszkodzone. Ten kandydat, jak głosi jego hasło, skuteczny w działaniu, skutecznie rozwiesił w wielu miejscach swoją podobiznę. Niestety w wielu miejscach bez zgody właściciela czy zarządcy (latarnie są własnością Gminy Kościerzyna). Ten kandydat miał swoich plakatów chyba najwięcej ze wszystkich. Niestety, ale zdobył u nas tylko (albo aż) 11 głosów. Myślę, że to około 3 do 4 razy mniej niż miał plakatów.

Jeśli dobrze widziałem to u nas w Łubianie wiszą jeszcze tylko plakaty Pana Michała. Reszta, za co należy im się pochwała, dawno swoje usunęła. Jeden z kandydatów nie miał wcale roboty bo jeszcze przed wyborami ktoś skutecznie usunął wszystkie. Usuwający chyba za nim nie przepadał.

Odnośnie pytania kiedy znikną plakaty i banery na prywatnych posesjach (choć nie ukrywam dziś takowych już nie zauważyłem)? Tę kwestię powinni Państwo to uzgodnić w momencie wieszania, a jeśli powielili bez zgody to ja osobiście bym taki plakat usunął zaraz po tym, jak bym go zobaczył. Tak czy inaczej bądźmy dobrej myśli, że Pan Michał będzie, jak sam głosi skuteczny w działaniu i plakaty znikną razem z dyktą i mocowaniem w ustawowym terminie.

Marcin Żurek

 


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Zmiany w prawie pracy
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Wspomóż OSP i wygraj udział w akcji ratowniczej
Plan Kolęd 2020 - do końca

Komentarze

26.10.2019, 22:19 Marcin Żurek
0
Dziękujemy za reakcję i trzymamy za słowo

26.10.2019, 22:11 Michał Kowalski 37.47.***.***
0
Plakaty wyborcze znikną zgodnie z ordynacja wyborcza tzn do 30 dni po wyborach. Pozdrawiam


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.