Prognoza pogody na święto Wszystkich Świętych

0

Źródło ilustracji: pixabay.com


Obecnie Europa znajduje się w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia którego centrum znajduje się obecnie nad zachodnią częścią Polski (1030 hPa). Napływa w dalszym ciągu zimne, mroźne powietrze arktyczne z północno-zachodniej części Europy. 


W kolejnych godzinach oraz najbliższych 2 – 3 dniach układ wyżowy zacznie wycofywać się w kierunku południowo wschodnim nad terytorium południowo-wschodniej części kontynentu. Zaś znad Atlantyku z zachodu na wschód będzie wędrować rozległy układ niskiego ciśnienia którego zatoka wraz z systemem frontów atmosferycznych wkroczy nad zachodnie kraje m.in. Francję, Holandię oraz Niemcy. Już jutro w nocy oraz w piątek (31.10/01.11) będzie przemieszczać się dalej w kierunku wschodnim nad zachodnią część kraju. Za frontem z kierunku południowego, południowo – zachodniego zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego. 

Czwartek - W dzień zachmurzenie małe do umiarkowanego głównie na północy nad pozostałą częścią bezchmurnie. Temperatura maksymalna wyniesie do 5° na zachodzie i w centrum do 7°C na wschodzie. Wiatr słaby z kierunku zachodniego. Ciśnienie wyniesie 1026 hPa i zacznie spadać. 

Czwartek/Piątek - W nocy zachmurzenie małe do umiarkowanego, bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie od -2/-1° na krańcach południowo zachodnich oraz lokalnie w części środkowej, do 1 - 3°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby z kierunku zachodniego skręcający na północno-wschodni. Ciśnienie wyniesie 1023 hPa początkowo będzie się wahać później zacznie spadać. 

Piątek (Wszystkich Świętych) – W dzień zachmurzenie małe do umiarkowanego, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 5° na zachodzie i w centrum do 6 - 8°C na północy oraz wschodzie. Wiatr słaby południowo-wschodni. Ciśnienie wyniesie 1020 hPa i zacznie powoli spadać. 

Piątek/Sobota – W nocy zachmurzenie umiarkowane do dużego, bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie od 1° - 2°C na południu oraz w centrum do 2 - 3°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, nad morzem do umiarkowanego i silnego z południowego wschodu. Ciśnienie wyniesie 1008 hPa i będzie spadać. 

Sobota (Dzień Zaduszny) – W dzień zachmurzenie duże do całkowitego, możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie do 7° - 8°C na terenie całego województwa. Wiatr umiarkowany, nad morzem silny z południowego-zachodu. Ciśnienie wyniesie 996 hPa i nieznacznie wzrośnie. 

Sobota/Niedziela – W nocy zachmurzenie małe do umiarkowanego możliwe są jeszcze opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 8° - 9°C na przeważającym obszarze do 10 - 11°C nad samym morzem. Wiatr umiarkowany z kierunku południowo-zachodniego. Ciśnienie 998 hPa i powoli zacznie spadać. 


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Środki sołeckie na kulturę na rok 2020 podzielone.
Uroczyste poświęcenie nowego wozu OSP - FILM, ZDJĘCIA
Wspomóż OSP i wygraj udział w akcji ratowniczej
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.