AED już działa


Udostępnij:
Oceń: 3

Źródło ilustracji: własne


Wczoraj w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, na ścianie Salonu Firmowego przy ZPS Lubiana, został umieszczony automatyczny defibrylator. Urządzenie pomaga uratować życie poszkodowanego, u którego doszło np. do zatrzymania akcji serca. Urządzenie działa w pełni automatyczne, ludzkim głosem w języku polskim prowadzi przez poszczególne etapy udzielania pomocy.


Defibrylator znalazł się w Łubianie dzięki inicjatywie Druhów OSP Łubiana oraz wsparciu mieszkańców Łubiany, ZPS Lubiana oraz MSWiA.

Warto przypomnieć, że jest to pierwszy publicznie dostępny przez całą dobę AED w powiecie kościerskim oraz jeden z niewielu na terenach wiejskich w naszym województwie.

Miejsce montażu urządzenia jest objęte całodobowym monitoringiem wizyjnym, widać je też bardzo dobrze z portierni ZPS, a dodatkowo w razie jakichkolwiek manipulacji wyzwala się alarm.

Kamil Pek

Przy okazji zapraszamy do wsparcia zbiórki na wyposażenie nowego samochodu ratowniczo-gaśnicznego, który wkróce pojawi się w naszej OSP: https://solectwolubiana.pl/wyposazenie_osp

Popularne artykuły

Podwórko talentów NIVEA - my też możemy takie mieć.
Ratujmy pszczoły w Łubianie!
Komunikat Salonu Fryzur "Ewa"
Ogłoszenia parafialne 10.05.2020

Komentarze

26.11.2019, 21:48 jasne oby nie było przydatne 176.221.***.***
1
nie wszyscy są tak inteligentni jak Ty kolego po drugie ciekawe czy w przypływie emocji i pod wpływem stresu równie dobrze posługiwałbyś się aed

26.11.2019, 07:43 Nick 188.147.***.***
2
Witam napisze krotko nie mam tez na to przeszkolenia i czytajac ten artykul to to urzadzenie nowi po PL i prowadzi przez etapy :) oby kurcze nie bylo przydatne pozdrawiam :)

24.11.2019, 22:40 trening 176.221.***.***
2
warto byłoby zorganizować jakieś szkolenie z obsługi i zasady działania dla mieszkańców

24.11.2019, 16:57 Zaciekawiony 188.147.***.***
0
No ja nie umiem na tym się obsługiwać

23.11.2019, 15:05 gosc 176.221.***.***
2
przeszedłem szkolenie w pracy z obsługi tego urządzenia. Oby nie okazało się przydatne, nomen omen dobrze, że jesteśmy uświadamiani


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE