Obecna sytuacja synoptyczna (02.12.2019)

0

Źródło ilustracji: pexels.com


Polska znajduje się w zasięgu płytkiego układu niskiego ciśnienia z centrum nad Litwą, który przemieszcza się dalej w kierunku północno wschodnim. Z kierunku północnego napływa chłodna masa powietrza arktycznego.


Obserwowane i w dalszym ciągu prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, a także samego śniegu. Dodatkowo w nocy przewidywane są spadki temperatury minimalnej na poziomie 2 metrów do -2/0 °C oraz na poziomie gruntu do -5/-3 °C, co powodować będzie oblodzenie jezdni i chodników oraz dodatkowo będzie ograniczać widoczność przez pojawiające się mgły i opady śniegu. 

Opady mieszane spowodowane są tak zwanym efektem morza. Zjawisko to polega na napotkaniu mas powietrza, obszaru Bałtyku, który jest znacznie cieplejszy od napływającego powietrza arktycznego. Przekłada się to na dużą różnicę w profilu pionowym temperatury oraz na niski poziom położenia izotermy 0 °C, dochodzi do szybkiego parowania wody i tworzenia chmur kłębiastych, które po wkroczeniu nad ląd oddają wilgoć w postaci deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. 

Dawid Gackowski Meteo Pomorze
 


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

I Komunia Święta 2020 - zmiana terminu
Ważny komunikat księdza proboszcza
Awaria zasilania - AKTUALIZACJA
Łubiana, Korne i Garczyn jutro i w piątek bez prądu!

Komentarze

05.12.2019, 22:21 Czytelnik 192.38.***.***
1
To znaczy że muszę opony zamienić


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.