Powitanie nowego wozu w OSP - relacja, film


Udostępnij:
Oceń: 4

Źródło ilustracji: własne


W ubiegły piątek do naszej OSP dotarł długo wyczekiwany, fabrycznie nowy wóz bojowy. Uroczystość powitania miała miejsce pod remizą o godzinie 20:00. W wydarzeniu udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy Łubiany oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP z Kornego i Kościerzyny.


Nowy samochód to ciężarówka niemieckiej marki MAN o modelu TGM 18.320 zasilana 7 litrową jednostką diesla o mocy 320 KM. Auto posiada napęd na cztery koła oraz waży 18 ton. Samochód przyjechał niemalże gotowy do działania, został wyposażony w zabudowę wykonaną przez firmę Stolarczyk z Kielc na którą składa się między innymi zbiornik na środek gaśniczy o pojemności 4,4 tysięcy litrów oraz autopompa o wydajności 3600 litrów na minutę

Jednak nowe auto nie przyjechało w pełni wyposażone, nadal jest potrzebne wsparcie zbiórki na doposażenie samochodu, tak aby w pełni mógł służyć nam i naszym najbliższym sąsiadom. LINK DO ZBIÓRKI, więcej na: solectwolubiana.pl

Wóz kosztował blisko 900 tysięcy złotych i został sfinansowany z budżetu Gminy Kościerzyna, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środków własnych Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubianie.

Docelowo, już za niedługi czas auto zostanie włączone do podziału bojowego naszej OSP jako wóz przeznaczony do walki z ogniem, siedmioletni Mercedes, który do tej pory wykonywał te zadania, będzie służył jako wóz ratownictwa technicznego. Natomiast pełnoletni już Ford Transit zostanie przekazany do jednej z mniejszych jednostek OSP w naszej Gminie.

Druhowie dziękują mieszkańcom za liczne przybycie i świętowanie, jednocześnie prosząc o wsparcie zbiórki środków na doposażenie ich najnowszego czerwonego przyjaciela.

Kamil Pek

Link do serwisu YouTube: https://youtu.be/VNmkjemUdFg

 

Popularne artykuły

PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?
Objazd przez Łubianę - SONDA - uwaga bardzo ważne!
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
Uwaga na trolle – nasza sonda została przejęta

Komentarze

23.12.2019, 09:04 Obojętny 37.248.***.***
0
Gratuluję. Poprawia się bezpieczeństwo Nas wszystkich. Co do zbiórki na sprzęt mała sugestia. Trzeba zagadać z proboszczem i zorganizować zbiórke przy kościele, w którąś niedziele. Nie wierze,że wtedy ludzie przejdą wobec tego obojętnie.


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE