Zmiany w prawie pracy

0

Źródło ilustracji: pixabay.com


Od 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy w prawie pracy. Jak to bywało w latach poprzednich tak i teraz została podniesiona minimalna płaca. Drugą ważną zmianą jest to, że od teraz dodatek stażowy nie będzie wpływał na wynagrodzenie minimalne.


Najnowsza płaca minimalna to 2600 zł jest to zmiana o 350 zł względem roku poprzedniego. Równolegle do tego wzrostu rośnie również minimalna stawka godzinowa, która od teraz wyniesie 17 złotych.

Istotną zmianą dla osób pracujących głównie w budżetówce jest wprowadzenie przepisu, który zabrania wliczania dodatku stażowego do minimalnego wynagrodzenia. Nowy przepis spowoduje, że starsi pracownicy odczują podnoszenie płacy minimalnej i zaczną zarabiać więcej od nowo zatrudnionych.

Kamil Pek

Źródło: biznes.radiozet.pl


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Wspomóż OSP i wygraj udział w akcji ratowniczej
Uroczyste poświęcenie nowego wozu OSP - FILM, ZDJĘCIA
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Środki sołeckie na kulturę na rok 2020 podzielone.

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.