Środki sołeckie na kulturę na rok 2020 podzielone.

2

Źródło ilustracji: internet


Dnia 25 lutego 2020 roku o godzinie 19:00 na stołówce naszej szkoły odbyło się posiedzenie Rady Sołeckiej z Sołtysem.

Przypomnę, że wolą Zebrania Wiejskiego z roku 2017 podczas takich spotkań zainteresowani wnioskodawcy wraz z Radą Sołęcką mają wypracować kompromis w sprawie podziału środków sołeckich na cele kulturalne.


W tym roku podział środków był zdecydowanie trudniejszy. Wartość wniosków przekraczała nasz budżet o blisko 10,000 zł. Niestety nie udało sie wszystkich zadowolić w 100%. Prawie każdy wniosek uzyskał dofinansowanie. Jedynie konkurs plastyczny, na mój wniosek, został wykreślony.

Spotkanie trwało blisko 2 godziny, a jego owocem jest poniższy podział. Przygotowaliśmy również wstępny podział środków na cele inwestycyjne, a o jego losie zadecyduje Zebranie Wiejskie 9 marca 2020 roku.

Musimy też zastanowić się co zrobić, aaby w kolejnych latach podział środków nie wywoływał niepotrzebnych emocji i w większym stopniu zadowalał wnioskodaców 

Dziękuję wszystkim zainteresowanym za przybycie oraz za współpracę.

Marcin Żurek

 


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Ważny komunikat księdza proboszcza
I Komunia Święta 2020 - zmiana terminu
Łubiana, Korne i Garczyn jutro i w piątek bez prądu!
Awaria zasilania - AKTUALIZACJA

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.