Zakaz handlu w niedziele

1

Źródło: Internet


Już jutro 11 marca wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.


Zakaz ten nie dotyczy między innymi punktów gastronomicznych, kiosków z prasą, wyrobami tytoniowymi, punktów z pamiątkami, aptek, kwiaciarni oraz piekarni i cukierni. W następną niedziele 18 marca również nie zrobimy zakupów, ale 25 marca jak najbardziej będzie można. Następnie wiadomo w Niedzielę Wielkanocną sklepy będą również zamknięte, dodatkowo w Wielką Sobotę otwarte będą do godziny 14, dalej w kwietniu niedzielami objętymi zakazem handlu będą niedziele 8, 15 i 22 kwietnia.

Źródło: sejm.gov.pl


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Wyposażenie samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Łubiana
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
AED już (prawie) jest
Plakaty wyborcze.

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.