Zebranie Wiejskie - sprawozdanie

Źródło ilustracji: własne

Szanowni Mieszkańcy,

9 marca 2020 roku o godzinie 17:30 w holu głównym naszej szkoły odbyło się Zebranie Wiejskie. W Zebraniu uczestniczyli mieszkańcy Sołectwa, według załączonej listy obecności oraz Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, Wicewójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała, Sekretarz Gminy Kościerzyna Katarzyna Knopik, Dyrektor Zespołu Kształcenia Mirosław Pepliński, Dzielnicowi Gminy Kościerzyna Dawid Hering i Dawid Stenka.

Po przywitaniu zebranych sołtys przedstawił porządek zebrania, który został zatwierdzony jednogłośnie:

1. Przywitanie mieszkańców,
2. Przedstawienie planu zebrania,
3. Zatwierdzenie planu zebrania przez mieszkańców,
4. Sprawozdanie Sołtysa z zadań zrealizowanych ze środków funduszu sołeckiego w 2019 roku,
5. Omówienie propozycji zgłoszonych do realizacji z funduszu sołeckiego w 2020 roku,
6. Podjęcie decyzji ws. planowanego podziału środków z funduszu sołeckiego,
7. Wystąpienie Wójta Gminy Kościerzyna,
8. Wolne wnioski,
9. Zamknięcie obrad.

Streszczenie przebiegu obrad:

Po sprawozdaniu za rok 2019 przedstawiono następujące propozycje do realizacji ze środków funduszu sołeckiego:

Omówione propozycje dotyczące podziału funduszu sołeckiego zostały zaakceptowane przez uczestników spotkania. Sołtys poddał pod głosowanie wniosek w sprawie podziału środków z funduszu sołeckiego. Wniosek ten został przyjęty zdecydowaną większością głosów przy jednym głosie wstrzymującym.

Kolejnym punktem było Wystąpienie Wójta Gminy Kościerzyna. Wójt zrelacjonował ważniejsze inwestycje wykonane w Gminie jak i w naszym sołectwie w roku 2019 oraz przedstawił plany na rok bieżący – w załączeniu. Omówił szykujące się zmiany w gospodarce odpadami, likwidację azbestu, dofinansowania do przydomowych oczyszczalni ścieków, zagadnienia związane z oczyszczalnią ścieków w Łubianie oraz plany budowy hali sportowej.

W wolnych wnioskach zgłoszono postulaty i omówiono między innymi takie tematy jak:
- zmiana organizacji ruchu na ulicach osiedla „pod lasem”,
- dotacji na OZE,
- zbyt małych pojemników na plastyki i metal po zmianie systemu segregacji odpadów,
- montaż progów zwalniających na ul. Brzozowej, Dębowej oraz Ogrodowej,
- kompleksowy remont drogi w kierunku Grzybowa,
- doprowadzenie gazu do domów na ul. Zacisze,
- dokończenie asfaltu na ul. Jesiennej i Wiosennej,
- wyrównanie drogi na ul. Jesiennej,
- konieczności zamontowania lustra dla wyjeżdżających z ul. Różanej na ul. Kaszubską,
- montażu lampy i lustra na ul. Kasztanowej (wniosek pisemny złożony na ręce Wójta)
.

Zebranie przebiegało w wyjątkowo spokojnej i miłej atmosferze, bez niepotrzebnych ekscesów czy kłótni, co u nas raczej się nie zdarza. Większość wypowiedzi i odpowiedzi była konkretna i merytoryczna za co dziękuję wszytskim przybyłym. Szybko, sprawnie i na temat.

Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować Radzie Sołeckiej za wspólne przygotowanie dobrej (co pokazało głosowanie) propozycji podziału środków sołeckich na rok 2020.

Dodam, że przed rozpoczęciem zebrania odbył się pokaz - prezentacja automatycznego defibrylatora AED, który jako pierwsi i chyba cały czas jedyni mamy takie całodobowo dostępne we Wsi. Materiały z prezentacji urządzenia opublikuję w niedalekiej przyszłości.

Marcin Żurek

Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Źródło: Kamil Pek. Opis: Prezentacja multimedialna.

Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Źródło: Kamil Pek. Opis: Fotorelacja.

25.04.2024 (3 komentarzy)

Komenatrze zostały wyłączone dla tego artykułu.