Obszar o szczególnym znaczeniu...

7

Źródło: własne


Demolka na altanach ciag dlaszy - oby ostatni.


5. Obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokajania potrzeb mieszkańców.

"Nasza wieś ze względu na największy w okolicy zakład produkcyjny (Lubiana S.A.) jest w przeważającej części i w wielu aspektach życia wsią przemysłową. W zakładach porcelany pracuje, nie rzadko z pokolenia na pokolenie, wielu mieszkańców Łubiany. Aby oderwać się od trudu codziennej pracy mieszkańcy często wypoczywają nad jeziorem Granicznym. Jest to miejsce nieco oddalone od fabryki porcelany i zgiełku ruchu samochodowego.Przed laty dojście do jeziora wyznaczało wiele ścieżek jednak wraz z rozbudową kolejnych domostw dostęp do jeziora stawał się coraz to bardziej ograniczony. Aktualnie, jedyne publiczne dojście do jeziora i gminnej plaży stanowi ulica Jeziorna. Z powodu szczególnego znaczenia tego miejsca dla mieszkańców Łubiany podjęto decyzję o wybudowaniu alei spacerowej prowadzącej do plaży przy jeziorze Granicznym, gdzie chcielibyśmy stworzyć miejsce do spotkań, np. altanki, miejsce na ognisko. Miejsce to jest także opisane poniżej w planie zadań inwestycyjnych."

To cytat z Planu Odnowy naszej wsi na lata 2012 - 2020.

Jak wielokrotnie wspominałem nie byłem zwolennikiem tej inwestycji z powodu jej położenia na "odludziu", braku nadzoru czy kłopotów komunikacyjnych. Wspomniałem również, że skoro już powstała to moim celem stało się to, aby altany zaczęły żyć, co udało się osiągnąć, ale nadal nad tym pracuję. 

Gdyby przychylność naszego Wójta była choć minimalna, takich zdarzeń jak na załączonych obrazkach by nie było, a gdyby się zdarzyły to ujęcie sprawców było by banalnie proste.

Wielokrotnie, od samego początku istnienia altan, prosiłem o montaż kamer (pisząc wnioski do budżetu, zgłaszając postulaty na zebraniach wiejskich czy to na sesjach) o doprowadzenie prądu i co? I nic. Kamer nie ma, prądu nie ma a demolka trwa w najlepsze.

Mam nadzieję, że w tym roku to się zmieni, doczekamy się prądu i zakupimy kamery, na które Zebranie Wiejskie zaakceptowało przeznaczenie części środków z naszego Funduszu Sołeckiego.

Wójt na zebraniu mówi, że często się zastanawia czy warto cokolwiek robić, skoro my mieszkańcy o to nie dbamy. Ja uważam, że mieszkańcy nie mogą „cierpieć” z powodu kilku osób. Te osoby po prostu trzeba złapać i ukarać.
 

Ksiądz Proboszcz już dawno zadbał o zabezpieczenie też oddalonego od zabudowań cmentarza, gdzie niejednokrotnie dochodziło do kradzieży, dewastacji czy podrzucania śmieci.


 

Oto jeden z ostatnich artykułów na temat altan (czerwiec 2017 r.) - Altany - pijalnia czy mielina? [LINK]

Ja się jednak nie poddaję i mimo rzucania kłód pod nogi dalej pracuję nad realizacją planów. Plac zabaw jest, teraz kolej na scenę.

Szkoda tylko, że mieszkańcy zgłaszający na policję trwającą kulturalną imprezę wiejską nie widzą takich zajść i nie interweniują. Może zdemolowanie inwestycji jest im na rękę?

Marcin Żurek


Poprzedni Następny

Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Źródło: własne - nadesłane. Opis: Zdjęcia przedstawiające kolejną demolkę na altanach i w okolicy.


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Wspomóż OSP i wygraj udział w akcji ratowniczej
Znaleziono drona
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
AED już działa

Komentarze

23.03.2018, 19:54 mm 94.254.***.***
-2
do Obojętny; pieniądze bardzo dobrze wykorzystane szkoda tylko,że na kamerę nie starczyło. Tym g...... to bym za ten wandalizm palce poobcinał zaraz za łokciem.

12.03.2018, 06:05 Obojętny 188.146.***.***
9
Niestety te altany od samego początku były złym pomysłem. Pieniądze zmarnowane tak jak ławki przy stacji PKP gdzie szerzy się pijaństwo. Ale tyle nasze co sobie popiszemy.

11.03.2018, 15:11 Skandal 94.254.***.***
10
Gdzie są ci co lobbowali ten pomysł, gdzie Światła, gdzie Krystian z knajpy z góry. Teraz zakasać rękawy i do sprzątania.

11.03.2018, 14:34 Marcin Żurek
4
Dejw - Tak się działo na altanach zanim Ukraińcy do nas nie przyjechali więc bym ich w to nie mieszał, choć za rękę nie złapałem. Malachiasz - to nie drugi rok, to trochę dłuższy okres czasu.

11.03.2018, 14:31 Oskar 37.47.***.***
6
Taaaaa... Ukraińcy... I pewnie jeszcze obywatele Trynidadu i Tonga

11.03.2018, 14:25 Malachiasz 94.254.***.***
9
Panie Marcinie to jest skandal, że Pan drugi rok Wójta Gminy prosi o zamontowanie prądu na Altanach. Miejsce spotkań jest systematycznie demolowane, nasz wspólny sprzęt jest niszczony a my nie możemy doprosić się tam prądu aby jedną kamerę ustawić? Jak widzę Proboszcz nawet na Krzyżu kamerę ustawił... a Wójt na Altanach jednej kamery nie da ustawić?

11.03.2018, 14:19 Dejw 94.254.***.***
-4
Często i gęsto przebywają tam Ukraińcy pod wpływem i konsumujac %


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.