Informacja od księdza proboszcza

4

Źródło ilustracji: Kamil Pek


Poniżej znajdziemy informację opublikowaną na stronie parafialnej odnośnie nowych zasad odprawiania Mszy Świętych w naszej parafii. W komunikacie m.in. o dyspensie od niedzielnych Mszy Świętych i limicie wiernych uczestniczących w nabożeństwie wynoszącym 50 osób oraz zachęta do otrzymywania komunii na ręce, a także terminy dodatkowych nabożeństw w intencji zażegnania pandemii.


W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, informuję, że w naszej parafii podczas Mszy św. będą także zachowywane następujące środki ostrożności:

- przypominam wiernym o dyspensie od obowiązku uczestnictwa   w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, oraz  o możliwości uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. W gablocie parafialnej wywieszamy jest program transmisji Mszy Świętych  poprzez radio i telewizję.

- Msze święte będą odprawiane według normalnego porządku, jednak będą czasowo maksymalnie skracane. Zachęcam do udziału w nich rodziny i osoby mające intencje w danym dniu, tak aby nie przekraczać liczby 50 osób.

-  w kropielnicach przy wejściu do kościoła nie ma wody święconej

-  rozdający Komunię św. przed i po rozdawaniu będą dezynfekowali specjalnym środkiem bakterio i wirusobójczym ręce.

- dla wszystkich chętnych przy zachowaniu przepisów liturgicznych Komunia Święta może być rozdawana na rękę.  Znakiem muszą być odpowiednio wyciągnięte i ułożone „dłoń na dłoni” ręce. Otrzymana Komunia Święta musi być od razu spożyta w obecności kapłana lub szafarza.

- ze względu na wielkie zagrożenie w najbliższym czasie szafarze nie będą odwiedzali w domach chorych z Komunią świętą. Na prośbę chorych zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa można odstąpić od tej reguły.

Apeluję także o niewpadanie w panikę. Na pewno sytuacja, którą przeżywamy jest dla wszystkich zwłaszcza ludzi wierzących dużym wyzwaniem i sprawdzianem wiary. Zachowujmy zalecane środki ostrożności, ale także módlmy się i ufajmy Panu Bogu powtarzając „Jezu ufam Tobie”.

Od poniedziałku do soboty codziennie kościół przez cały dzień będzie otwarty a o godz. 15.00 w ramach Godziny Świętej będziemy odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Ksiądz Biskup   zwracam się z prośbą do wszystkich, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Kamil Pek

Źródło: parafialubiana.pl


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Ważny komunikat księdza proboszcza
Awaria zasilania - AKTUALIZACJA
Łubiana, Korne i Garczyn jutro i w piątek bez prądu!
I Komunia Święta 2020 - zmiana terminu

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.