APEL do Mieszkańców Łubiany


Udostępnij:
Oceń: 10

Źródło ilustracji: internet


Drodzy Mieszkańcy.

Jeśli wróciliście ostatnio z zagranicy i obowiązuje Was 14-to dniowa domowa kwarantanna i choć przepisy prawa tego nie wymagają, to zwracam się do Was z gorącym APELEM:

Niech ta kwarantanna obejmie wszystkich domowników (o ile to możliwe oczywiście).


Jeśli nie musisz wychodzić, zostań w domu. O zakupy poproś najbliższych, sąsiada, znajomego. Jeśli nie masz nikogo takiego napisz do mnie. Coś ogarniemy, ale nie wychodźmy na ulicę, jeśli nie musimy.

Urzędy się zamykają, rząd zamyka duże zgromadzenia ludzi (również kościelne), galerie, centra handlowe, sportowe czy kulturalne. To wszystko spowalnia przenoszenie się wirusa.

W Łubianie też w wielu miejscach wprowadzono różne, że tak powiem, zabezpieczenia.

Sklepy wpuszczają po kilka osób, a Lubeko, Fryzjer, Lumpex, Worzałówka, szkoła i dworzec są zamknięte. W małych placówkach zostały wydzielone i przeszklone "bezpieczne strefy".

W Zakładzie mierzymy temperaturę, kończący zmianę wychodzą "na raty" i w odstępach tak, żeby zminimalizować możliwość ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa.

 

Raz jeszcze proszę:

#zostanwdomu

Sołtys wsi Łubiana

Marcin Żurek

 

Chrońmy się wszyscy nawzajem.

Bardzo dużo zależy od nas samych.

Popularne artykuły

Bez niespodzianek również w Łubianie - wyniki wyborów prezydenckich
Sonda wyborcza
Podwórko talentów NIVEA w sferze marzeń.
Sonda wyborcza - wyniki i podsumowanie

Komentarze

19.03.2020, 08:22 zorzyk 37.47.***.***
0
Po pracy I tak wszyscy wsiadaja do komunikacji zbiorowej jesli ktos jest nosicielem z zarazi okoliczne wioski to beda jaja W szatniach tez sie przebieraja po5 osob

18.03.2020, 19:42 Pakowacz 77.255.***.***
0
W przejściu jest ciągły przeciąg bo są drzwi z obu stron otwarte, wirus zdąży wywiać. Nie siejmy paniki drodzy mili.

18.03.2020, 19:35 Iwo 5.173.***.***
-1
Nawet w odstepach o których mowa to i tak jak ktos zarażony to cala reszta przez to przejdzie. WIRUS UTRZYMUJE SIĘ W POWIETRZU 30 MIN. A ludzie max 10 min przechodzą wiec o czym my tu mówimy. LUBIANA cała zarazona będzie.

18.03.2020, 12:17 z innego działu widocznie niż Ty 5.173.***.***
1
To naucz się czytać, że masz zachować odległość a nie jak ślepy z całym stadem baranów bo jakby cie 5 minut zbawiło. Kto ma za ciebie myśleć kierownik czy dyrektor czy moze prezes. a potem pretensje bo za rączkę nie wyprowadzili przez bramke. to ty sam nie stosujesz się do wytycznych ja jakoś potrafie bezpiecznie wyjść i wejsc

18.03.2020, 11:28 Rozum 5.173.***.***
0
BZDURA mierzą temperaturę wszystkim hurtem, urzadzeniem do przepieć. Ludzie maja od 19°C do 32°C. Zamiast wpuszczać i wypuszczać ludzi szeroką bramą to wszyscy z autobusów, które w jednym czasie przyjeżdżaja ok.200 ludzi naraz przez zmniejszoną liczbę bramek do 2 szt.i wszyscy ściśnięci się pchaja !!! NIE SA ZACHOWANE ŻADNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ZAKŁADZIE TO JEST WYLEGARNIA WIRUSA!!


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE