UWAGA - zaostrzenie ograniczeń - aktualizacja


Udostępnij:
Oceń: 1

Źródło ilustracji: pixabay.com


"Wprowadzamy kolejne ograniczenia - m.in. w przemieszczaniu się" - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Cała lista nowych obostrzeń w dalszej części, dodam jednak teraz, że matury, egzaminy ósmoklasisty i wybory odbędą się zgodnie z planem: "Nie widzę powodu, żeby egzaminy maturalne, egzamin ósmoklasisty, wybory prezydenckie się nie odbywały" - powiedział premier.


Od teraz zezwolono tylko na:

- wyjście do pracy, sklepu czy do załatwienia spraw niezbędnych do życia (w tym spraw zwierząt też),
- w transporcie publicznym połowa miejsc siedzących,
- gromadzenie się do dwóch osób, nie tyczy się członków rodziny;
- liczba wiernych ograniczona do 5 osób (nie licząc osób sprawujących nabożeństwo).

Kamil Pek

Źródło: rmf24.plKiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe

Dodano 24/03/2020 godzina 18:59

W odpowiedzi na Wasze pytania odnośnie doprecyzowania powyższego zapisu, chodzi głównie o spacery, o definicję rodziny, urodzin w domu itp załączam poniżej informacje ze strony rządowej www.gov.pl

Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw? 

Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).  Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.

Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).

Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi
Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z najbliższymi.

Źródło: gov.pl

Marcin Żurek

Popularne artykuły

PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
Ogłoszenia parafialne 06.09.2020
Przerwa w pracy kiosku oraz poczty
Dziad swoje, baba swoje 

Komentarze

26.03.2020, 21:46 ... 37.248.***.***
3
W sąsiadnich wioskach już paru zapłaciło a więc skoro u Nas są i tacy. Tylko czekać. Najwidoczniej zarobili dosyć by teraz płacić. Choć zdrowia swojego bliskich a także niewinnych sobie nie kupią. I tu nie chodzi o donosicielstwo lecz o zdrowy rozsądek. Każdy wyjeżdzał świadomie w celach zarobkowych. Skoro mówi się A trzeba też powiedzieć B i pozostać tam gdzie miałobyć lepiej. Tym bardziej teraz. Tak w PL było źle a teraz się wraca. Przekorny los.

26.03.2020, 12:11 XYZ 83.23.***.***
3
Popieram w 100% !!!!

26.03.2020, 11:13 Sąsiad 83.23.***.***
3
Apel do mieszkańców!!!! Z przerażeniem obserwuję to, co dzieje się w naszej miejscowości. W ostatnich dniach coraz więcej bliskich naszych sąsiadów powróciło z zagranicy. I zamiast przebywać w domu przez 14 dni na kwarantannie, chodzą beztrosko po wsi spotykając się w miejscach publicznych ze znajomymi. Proszę, pozostańcie w domach dla dobra swojego, waszych rodzin i nas sąsiadów!!!!!!!! Jednocześnie informuję, że czujemy się zagrożeni tak bezmyślnym postępowaniem i będziemy zmuszeni zgłaszać takie przypadki bezpośrednio policji.

26.03.2020, 10:57 Sąsiad 83.23.***.***
0
Apel do mieszkańców!!!! Z przerażeniem obserwuję to co dzieje się w naszej okolicy. W ostatnich dniach coraz więcej bliskich naszych mieszkańców powróciło z zagranicy. I zamiast przebywać w domowej kwarantannie przez 14 dni, chodzą beztrosko po wsi. Proszę, pozostańcie w domach dla dobra swojego, waszych rodzin i nas sąsiadów!!! Jednocześnie informuję, że czujemy się zagrożeni Waszym bezmyślnym postępowaniem i dlatego będziemy zgłaszać takie przypadki bezpośrednio policji.


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE