Uwaga na trolle – nasza sonda została przejęta


Udostępnij:
Oceń: -1

Źródło ilustracji: Facebook


O tym jak nasz Radny Powiatowy wykorzystał naszą sondę do „propagandy”.

Dzisiaj o godzinie 16:00 zakończyliśmy sondę wyborczą przed drugą turą. Zbieranie głosów w ankiecie szło całkiem nieźle do momentu, kiedy zdecydowałem się przypomnieć na Facebook-u, że ankieta zakończy się w piątek, wówczas od godziny 19:10 do końca przybyło 530 głosów, gdzie prędzej tych głosów było 146.
 


Szanowni Mieszkańcy, najpierw twarde dane:

Od rozpoczęcia sondy, czyli 08.07.2020 7:15 do 09.07.2020 19:10 zebraliśmy 131 głosów, które rozłożyły się następująco: zwycięzca Rafał Trzaskowski 67,94%, za nim Andrzej Duda 22,14%, później 7 wyborców chce oddać głos nieważny, a 6 deklaruje, że w ogóle nie pójdzie, wizualizacja poniżej:

O godzinie 18:38 w czwartek publikuję na Facebook-u przypomnienie o trwającej ankiecie:

Krótko po tym, dokładnie 32 minuty, Radny Rady Powiatu Kościerskiego z naszego okręgu Pan Piotr Gierszewski udostępnia naszą sondę na grupie na Facebook-u pod nazwą „Popieram Ministra Szumowskiego” dołączając wymowny podpis „Zachęcam do oddania głosu” (ilustracja artykułu).

Jak się można łatwo domyślić, w ten oto sposób nasza ankieta przepadła pod natłokiem modnie zwanych trolli. Od godziny 19:10 sondzie przybyło 546 odpowiedzi, które podzieliły się następująco Andrzej Duda 91,94%, Rafał Trzaskowski 6,59%, Oddam głos nieważny 0,55%, Nie pójdę na wybory 0,92%, wizualizacja poniżej:


Zastanowieniu podlegają na pewno intencje i postawa Pana Piotra, co chciał osiągnąć skazując naszą sondę na zbombardowanie. Sondę lokalną, która miała dać przedsmak wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich. Mi osobiście jest bardzo przykro, że tak ktoś traktuje czyjąś bezinteresowną, społeczną pracę. Również należy się pochylić nad tym dlaczego Pan Radny w podobny sposób nie zaangażował się na przykład w niedawne zbieranie głosów pod kandydaturą naszej szkoły w konkursie Nivea, gdzie przypomnę mogliśmy wygrać nowoczesny plac zabaw o wartości ćwieć miliona zł, a nie tylko satysfakcję z wygranej Dudy w sondzie wsi Łubiana. Czy Panu Radnemu bardziej zależy na Partii Prawo i Sprawiedliwość niż na lokalnej społeczności, którą reprezentuje w Radzie Powiatu? Tak samo zastanawiający jest fakt uczestnictwa Pana Piotra w naszych Zebraniach Wiejskich. Oczywiście nie ma obowiązku udziału w zebraniach ale czy nie ma nam nic do przekazania? Tutaj znajdziemy protokoły z zebrań wiejskich z 2020 i 2019 roku, na próżno szukać tam na liście obecności podpisu Pana Gierszewskiego.

Poniżej podsumowanie całościowe naszej sondy:

Suma oddanych głosów: 676, DUDA Andrzej Sebastian: 530, TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz: 125, Nie pójdę na wybory: 11, Oddam głos nieważny: 10.

Kamil Pek


Popularne artykuły

Ogłoszenia parafialne 02.05.2021
03.05.2021 (2 komentarzy)
Panele w Łubianie tematem gorętszym...
12.05.2021 (3 komentarzy)
Remont DK20 - grozi nam kolejny obj...
28.04.2021 (3 komentarzy)
Pamiątkowy mural
02.05.2021 (1 komentarzy)

Najnowsze artykuły

Szczepienie psów przeciwko wściekli...
13.05.2021 (0 komentarzy)
Podatek od nieruchomości II rata
13.05.2021 (0 komentarzy)
Awaria zasilania
12.05.2021 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 09.05.2021
09.05.2021 (0 komentarzy)
Komentarze

10.07.2020, 21:51 Ha 31.0.***.*** -
-5
Co za wiocha
10.07.2020, 22:33 Wiktor 88.156.***.*** -
-3
No cóż panie Sołtysie widać że ludzie PIS są naprawdę Prawi, Sprawiedliwi,Uczciwi. Przykre, ale cóż taki jest PIS,
11.07.2020, 12:22 Wiktor 5.173.***.*** -
-5
Tak sobie myślę że jeżeli środowisko PIS jest w stanie manipulować przy zwykłej sondzie to i przy prawdziwych wyborach też bendą chcieli próbować. No bo oni są jedyni uczciwi.
11.07.2020, 17:48 Gość 77.253.***.*** -
-5
Brawo dla autora za odwagę czas pokazać jacy naprawdę są fanatycy PIS i mimo trolowania jutro o 21.00 poznamy sprawiedliwy werdykt wyborców i będzie on początkiem końca tej formacji.
14.07.2020, 17:20 Anonim 5.173.***.*** -
8
Powiem tak...mam odmienne zdanie. Artykuł moim zdaniem napisany jest pod kątem obsmarowania i wylania pomyj na kogoś kto na to nie zasłużył. Zamieszczenie ogólnodostępnego postu na ogólnodostępnej, nie żadnej tajnej stronie urosło do rangi jakiegoś tajnego przedsięwzięcia. Dobra, zatrzymajmy się na tej części artykułu, opisu zamieszczenia postu itd itp. Dobra Panie Kamilu (czy aby na pewno? bo składnia i "styl" - a raczej jego brak pasują mi do kogoś innego), przyjmijmy że ma Pan rację, to był celowy trolling, bo liczą się słupki, Pisiory sieją dezinformację itd itp. Ok. A jak się ma do sytuacji wyborów, wiejskiej sondy i tego wszystkiego dalsza część? Chodzi o wylanie pomyj na Piotra Gierszewskiego? Co ma podwórko Niwea, czy zebrania wiejskie do tych wyborów, zamieszczeniu posta na grupie? Bo co bo ktoś nie robi tak jak zdaniem Sołtysa, czy też Pana "Redaktora" powienien robić to już trzeba wylewać na niego pomyje? Pytania z tezą, obsmarowanie i fala hejtu. To jedyne do czego doprowadziliście. Może nie powinien tego udostępniać, nie mi oceniać, ale spójrzcie na FB co tam się dzieje. Jak ludzie mogą być tak podli. Piszą komentarze właśnie pod wpływem tej manipulacji. I to jest ta wyższa klasa? To jest ten wyższy poziom? Aż żal to wszystko czytać. Dodam jeszcze, że moim zdaniem o sianiu propagandy ta strona nie powinna się wypowiadać. Czy to strona "sołectwa" czy prywatna tuba propagandowa. samozwańczego "króla".? Trudno odpowiedzieć. Kto zna Piotra, wie że nie jest taki jak został tam (w artykule i w komentarzach) obsmarowany i śmiało można powiedzieć zwyzywany (zwłaszcza na fb). Tak, napisałem to anonimowo a to dla tego żeby nie być posądzony o jakieś podlizywanie się, czy próby ugrania czegoś u Pana Piotra. A cała redakcja tej strony chyba naoglądała się za dużo alternatywy 4 i bierze przykład z tzw. anioła. Albo myśli że to serial ranczo. Tandeta, buta, i manipulacja żeby postawić kogoś tylko w złym świetle.
14.07.2020, 18:55 Kamil Pek -
-5
Szanowny Anonimie. Artykuł miał na celu zasygnalizowanie problemu manipulacji wynikami sondaży w celach propagandowych, problemu tym większego, że w akcję zaangażował się Radny Powiatu Kościerskiego, osoba która reprezentuje na drugim szczeblu samorządu liczącą ponad 15 tysięcy mieszkańców Gminę, Naszą Gminę. Natomiast „Podwórko Nivea” pojawia się w zarzutach z powodu naszego mizernego wyniku i braku promila zainteresowania akcją przez Pana Radnego w porównaniu do zaangażowania w życie partii, to samo dotyczy przywołanych zebrań wiejskich. Treść artykułu w żadnym miejscu nie jest manipulacją, zostały przedstawione suche fakty i parę tez do przemyślenia dla czytelnika, dodałem wyniki ankiety w wybranych przedziałach czasowych, nie znajdziemy nigdzie żadnych niedopowiedzeń czy skrótów myślowych. Kończąc, tak to ja Kamil Pek jestem autorem zarówno tego artykułu jak i tego komentarza. Pozdrawiam.
15.07.2020, 19:52 Do prowadzących stronę 5.174.***.*** -
8
Kamilu... w ankiecie nie dałeś możliwości, by osoby zaznaczyły czy są mieszkańcami wioski, czy tez nie. Ponadto sam dałeś możliwość udostępnienia tej ankiety. Każdy wiec mógł oddać w niej głos. Skoro jesteś prowadzącym stronę, na pewno świetnie orientujesz się iż jej członkami są tez osoby nie zamieszkujące wsi Lubiana. Dlaczego dałeś możliwość oddania głosu tym ,,trollom”? Jeśli w ankiecie byłaby możliwość aby zaznaczyć: jestem mieszkańcem Lubiany. Czy wtedy tez wasza ankieta zostałaby ,,zbombardowana”? Jakbyś stworzeniu ankiety poświecił tyle czasu, ile poświęciłeś pisząc o Panu Radnym - na pewno nie byłoby dzisiaj całego zamieszania. Czy Pan Radny działa na niekorzyść mieszkańców wioski? Kto dociekliwy, może prześledzić sukcesy powiatu dotyczące naszego regionu. Miłego wieczoru!
15.07.2020, 20:53 Andrzej 188.147.***.*** -
0
Szanowna Pani/Szanowny Panie Do Prowadzących Stronę, wieś nazywa się Łubiana.
15.07.2020, 22:37 Do prowadzących stronę 5.174.***.*** -
2
No przepraszam, nawet nie wiem jak poprawnie napisać nazwę waszej miejscowości, a mimo to także mój głos został oddany w waszej ankiecie prezydenckiej. Obserwuje stronę sołectwa, nie będąc jej mieszkańcem. Oddałem głos w ankiecie, która do tego zachęcała. Teraz jestem trollem. Dobrej nocy!

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2021 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE