Uwaga na trolle – nasza sonda została przejęta

Oceń: -1

Źródło ilustracji: Facebook

O tym jak nasz Radny Powiatowy wykorzystał naszą sondę do „propagandy”.

Dzisiaj o godzinie 16:00 zakończyliśmy sondę wyborczą przed drugą turą. Zbieranie głosów w ankiecie szło całkiem nieźle do momentu, kiedy zdecydowałem się przypomnieć na Facebook-u, że ankieta zakończy się w piątek, wówczas od godziny 19:10 do końca przybyło 530 głosów, gdzie prędzej tych głosów było 146.

Szanowni Mieszkańcy, najpierw twarde dane:

Od rozpoczęcia sondy, czyli 08.07.2020 7:15 do 09.07.2020 19:10 zebraliśmy 131 głosów, które rozłożyły się następująco: zwycięzca Rafał Trzaskowski 67,94%, za nim Andrzej Duda 22,14%, później 7 wyborców chce oddać głos nieważny, a 6 deklaruje, że w ogóle nie pójdzie, wizualizacja poniżej:

O godzinie 18:38 w czwartek publikuję na Facebook-u przypomnienie o trwającej ankiecie:

Krótko po tym, dokładnie 32 minuty, Radny Rady Powiatu Kościerskiego z naszego okręgu Pan Piotr Gierszewski udostępnia naszą sondę na grupie na Facebook-u pod nazwą „Popieram Ministra Szumowskiego” dołączając wymowny podpis „Zachęcam do oddania głosu” (ilustracja artykułu).

Jak się można łatwo domyślić, w ten oto sposób nasza ankieta przepadła pod natłokiem modnie zwanych trolli. Od godziny 19:10 sondzie przybyło 546 odpowiedzi, które podzieliły się następująco Andrzej Duda 91,94%, Rafał Trzaskowski 6,59%, Oddam głos nieważny 0,55%, Nie pójdę na wybory 0,92%, wizualizacja poniżej:

Zastanowieniu podlegają na pewno intencje i postawa Pana Piotra, co chciał osiągnąć skazując naszą sondę na zbombardowanie. Sondę lokalną, która miała dać przedsmak wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich. Mi osobiście jest bardzo przykro, że tak ktoś traktuje czyjąś bezinteresowną, społeczną pracę. Również należy się pochylić nad tym dlaczego Pan Radny w podobny sposób nie zaangażował się na przykład w niedawne zbieranie głosów pod kandydaturą naszej szkoły w konkursie Nivea, gdzie przypomnę mogliśmy wygrać nowoczesny plac zabaw o wartości ćwieć miliona zł, a nie tylko satysfakcję z wygranej Dudy w sondzie wsi Łubiana. Czy Panu Radnemu bardziej zależy na Partii Prawo i Sprawiedliwość niż na lokalnej społeczności, którą reprezentuje w Radzie Powiatu? Tak samo zastanawiający jest fakt uczestnictwa Pana Piotra w naszych Zebraniach Wiejskich. Oczywiście nie ma obowiązku udziału w zebraniach ale czy nie ma nam nic do przekazania? Tutaj znajdziemy protokoły z zebrań wiejskich z 2020 i 2019 roku, na próżno szukać tam na liście obecności podpisu Pana Gierszewskiego.

Poniżej podsumowanie całościowe naszej sondy:

Suma oddanych głosów: 676, DUDA Andrzej Sebastian: 530, TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz: 125, Nie pójdę na wybory: 11, Oddam głos nieważny: 10.

Kamil Pek

25.04.2024 (3 komentarzy)