Stanowisko wójta ws. objazdu


Udostępnij:
Oceń: 1

Źródło ilustracji: UG Kościerzyna + własne


Szanowni Mieszkańcy,

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Gminy Kościerzyna poruszyliśmy z wójtem ponownie temat remontu DK20 oraz planowanego objazdu przez Łubianę. Pierwszy artykuł w tej sprawie wraz z sondą dla mieszkańców Objazd przez Łubianę - SONDA - uwaga bardzo ważne! ukazał się 6 dni temu i wywołał wśród czytelników spore "poruszenie". To dobrze, bo widać, że sprawa jest ważna i poważna. Pytaliście o nasze stanowisko w tej sprawie. Wraz z Kamilem odpisaliśmy Wam w sekcji komentarzy a dziś prezentuję, znane mi zresztą od początku, stanowisko Wójta Gminy Kościerzyna.


Wójt podobnie jak ja wolałby aby objazd trwał miesiąc. Nie zawsze się zgadzamy, miewamy różne zdania w różnych sprawach, ale tu akurat jesteśmy zgodni. Wprowadzenie objazdu na 3 miesiące wcale nie ułatwi nam bardziej życia. Przecież jak będą wahadła między Schetynówką a ul. Kościerską to będą one głównie dotyczyły tranzytu. My sobie wjedziemy jedną z naszych dróg, w zależności skąd będziemy jechać. Oczywiście - zdarzać się będzie, że chwilę postoimy do zjazdu, ale we wsi będzie już luźnej. Myślicie, że jak cały ruch pójdzie przez Łubianę to będzie to szło tak pięknie płynnie jak na prezentacji? Twórca miał moim zdaniem bardzo optymistyczne podejście i wyobrażenie przy jej tworzeniu aby przekonać nas, że to co dla nich lepsze będzie lepsze dla nas. Wyobrażacie sobie dodatkowe ponad 8 000 samochodów na dobę przejeżdżających przez wieś? Ja sobie tego nie wyobrażam. Obym był w błędzie. Wykonawca twierdzi, że w takich sytuacjach tylko 60% normalnego ruchu korzysta ze wskazanych objazdów a pozostałe 40% szuka wcześniej alternatywnych dróg objazdowych. Dziwne, bo przy obecnych wahadłach już mamy zauważalnie wzmożony ruch. A co jak zacznie się ROK SZKOLNY. Jak nasze dzieci mają dotrzeć bezpiecznie do szkoły?

BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIECI JAK I NASZE jest najważniejsze, ale o tym wykonawca nic nie wspomina. 

Żeby nie przedłużać zachęcam do obejrzenia fragmentu sesji, w której poruszamy ten temat. Dodam, że zobowiązałem się (zrobię to do niedzieli) do spisania wszystkich cennych uwag z komentarzy pod poprzednim (oraz tym jeśli takowe będą) artykułem jak i z Facebook-a i przedłożę je wójtowi, aby ten przekazał je dalej do wykonawcy oraz do GDDiK. Może ktoś się pokłoni/pochyli nad tym i wprowadzi je w życie. Przecież nam wszystkim zależy na długo wyczekiwanym remoncie mającym na celu poprawę bezpieczeństwa tego niebezpiecznego, bardzo niebezpiecznego odcinka drogi krajowej od Kościerzyny do Kornego.

Zachęcam do udziału w naszej sondzie, która trwa do 10 sierpnia - SONDA

Marcin Żurek

Popularne artykuły

Ogłoszenia parafialne 06.09.2020
Przerwa w pracy kiosku oraz poczty
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.
Dziad swoje, baba swoje 

Komentarze

06.08.2020, 14:09 Jeloł sabmarin 94.254.***.***
0
Trafiony zatopiony. Jeden kiler mniej

05.08.2020, 23:06 Złapany 94.254.***.***
4
Lupo już w rękach policji 😁 Pozdrawiam

03.08.2020, 20:51 Lupo czerwone 5.173.***.***
3
To lupo to już dawno zgłosiłam przez mape zagrożeń ale chyba to nic nie daje

03.08.2020, 19:51 Fan Lupo 5.173.***.***
4
A jak czerwone lupo jeździ z bloków pijany to czemu nikt nic z tym nie robi? Taki gościu spity na kółkiem jest bardziej niebezpieczny jak objazd przez lubiane

02.08.2020, 16:30 Maciej 5.173.***.***
0
Najlepszym rozwiązaniem dla ruchu wahadłowego powinien być przejazd w kierunku do Kornego przez Łubianę, a w kierunku do Kościerzyny po drodze nr 20 - to powinno teraz rozwiązać korki przy wahadle. Oczywiście we wrześniu podczas remontu przejazdu kolejowego czas remontu nie może być dłuższy niż 3-4 tygodni.

31.07.2020, 17:12 Marcin Żurek
0
Rafał. Ankietę Kamil zrobił na prośbę wójta ja dopisałem treść. Gdyby wójt chciał 3 opcji to takie by były.

31.07.2020, 17:08 Rafał 31.0.***.***
0
Panie Sołtysie, w ankiecie powinna być trzecia opcja: nie chce objazdu w ogóle. Teraz sobie siedzi ten Juan, Marco czy tam Pablo w Hiszpanii, właściciel tego całego Polaqua i liczy euraski od lewej do prawej śmiejąc się w głos z polaczków, że kolejni znowu dali się nabrać, przez co firma zainkasuje większy zysk. Ich strata jeśli źle się przygotowali do przetargu, a teraz chcą nas wydoić, bo inaczej takiej propozycji, a właściwie żądania nie można nazwać. Przy następnym remoncie będą chcieli od nas wolontariuszy na budowę? Nie dajmy się zastraszyć tymi lewymi filmikami.

31.07.2020, 15:27 obserwujący 176.221.***.***
0
Mamy przecież chodniki a jak będzie wahadło za schetynowka to będziecie stać w korku aż do Kościerzyny i nie będzie to chwila bo będzie trzymał ten tranzyt

31.07.2020, 11:27 Jan 94.254.***.***
1
Bardzo dobrze, ze wójt nie chce się zgodzić na 3 miesiące objazd. Ta firma robi sobie z nas jaja. Czemu mieszkańcy głosujecie na 3 miesiące skoro to nam utrudni życie. Słuchajcie argumentów co mówią. Zobaczycie po dwóch dniach co się dzieje i będzie za późno żeby to odkręcić. Jak sobie wyobrażacie z Kaszubskiej na górze skręcić w lewo do akacjowej? Przecież ci od zakładu was nie puszcza a wy sami zablokujecie cała Kaszubską. Do tego dochodzi godzina 14 jak zakład wyjeżdża z pierwszej zmianay.paraliz na godzinę. A dzieci do szkoły tez są wozone i dojdą kolejne samochody. No i najważniejsze nasze dzieciaki co idą do szkoły przecież wszystkie z każdej strony muszą i tak iść długa skąd by nie szły. Przecież kierowcy będą nerwowi po korkach na innych wahadłach będą rozkojarzeni i będą wypadki za wypadkiem. Ludzie którzy jeszxse nie głosowali zastanówcie się dobrze przed oddaniem głosu.

31.07.2020, 10:22 Grzegorz 185.243.***.***
2
Stanowczo NIE. Niech szybciej robią remont. Będą 10 miesięcy robic odcinek 6 km. Rekord świata


Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE