Burmistrz zacieśnia współpracę z gminą


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: internet + własne


Szanowni Mieszkańcy. 

Dwukrotnie już przybliżaliśmy Wam temat zamiaru przyłączenia naszej gminy do Miasta Kościerzyna przez Burmistrza Michała Majewskiego [LINK1] [LINK2]. Przedstawiliśmy stanowisko Rady Gmina Kościerzyna oraz Wójta Gminy Kościerzyna w tej sprawie. Pisał również o tym portal koscierski.info

Gmina mówi NIE, a burmistrz brnie dalej.


7 sierpnia Urząd Miasta potwierdził doręczenie pisma (stanowiska naszej rady i wójta) adresowanego do  burmistrza, przewodniczącej oraz rady. Z naszej wiedzy niestety do dziś Radni Rady Miasta nie zostali o tym poinformowani. Prwdopodbnie burmistrz był zbyt zajęty przygotowaniem projektu uchwały na najbliższą Sesję Rady Miasta, która odbędzie się 26 sierpnia. 

To już nie pomysł, to już nie plan, a zamach na gminę pod hasłem zacieśnienia współpracy z czym sam autor nawet się nie kryje:

"Niniejsza uchwała ma charakter intencyjny i ma na celu zainicjowanie działań zmierzających do zacieśnienia współpracy obu samorządów, a w rezultacie podjęcia czynności przewidzianych w art. 4 i następnych ustawy o samorządzie gminnym, zmierzających do połączenia obu gmin"

o czym możemy przeczytać w uzasadnieniu.

Bez konsultacji z mieszkańcami, bez jakiejkolwiek rozmowy z przedstawicielami naszej gminy, najzwyczajniej w świecie za naszymi plecami szykuje "skok" na naszą gminę, naszą dobrze mającą się gminę.

Co Pan Burmistrz Michał Majewski ma na celu? Co się wydarzyło od czasu obchodów 25-lecia gminy gdzie jeszcze wtedy nazywał nas "okupantem"? Kto nim manipuluje? Kto mu podpowiada? Czy potrzebuje naszego budżetu? A może potrzebuje naszych terenów zielonych, bo to co nam przychodzi na myśl to może spełnienie wizji poprzedniego burmistrza czyli utworzenie uzdrowiska, co bez nas miastu się nigdy nie uda? Wcale byśmy się nie zdziwili.

Przeszukując Internet w celu znalezienia wspomnianej wypowiedzi burmistrza, której niestety nie znalazłem, natrafiłem na inne bardzo ciekawe wystąpienie ówczesnego Wicemarszałka Województwa Pomorskiego Ryszarda Świlskiego, a w nim życzenia dla Gminy Kościerzyna:

Życzę mieszkańcom Gminy Kościerzyna tego, żeby czuli się zawsze u siebie w domu dobrze. Żebyście mieli dobrych reprezentantów, w Radzie Gminy, w Radzie Powiatu i też w województwie. Życzę rówmież samorządowcom tego ażebyście Państwo zawsze mogli stanowić o tym co dzieje się w Gminie Kościerzyna, żeby nikt Wam nie zabrał praw wyborczych czynnych i biernych. 

Czy te życzenia się spełnią? Czy burmistrz zrobi wszytsko aby tak się nie stało? Czas pokaże na co stać burmistrza i partię rządzącą. 

Oczywiście nadal będziemy się bacznie przyglądać tej sprawie oraz najbliższej sesji. Po sesji poinformujemy Was jak burmistrz przedstawi uchwałę oraz jak wyglądało głosowanie.

Marcin Żurek

Arkadiusz Maliszewski

Raport specjalny - Połączenie Gminy z Miastem - Przejdź po więcej

PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?...
Mówimy stanowcze NIE!


Popularne artykuły

Ogłoszenia parafialne 04.04.2021
04.04.2021 (0 komentarzy)
Remont DK20 - kolejny objazd przez ...
01.04.2021 (6 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 28.03.2021
28.03.2021 (2 komentarzy)
Kiosk i poczta pozostają w Łubianie
02.04.2021 (0 komentarzy)

Najnowsze artykuły

Wieści z Naszej Gminy Kościerzyna n...
14.04.2021 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 11.04.2021
11.04.2021 (0 komentarzy)
Czyja zguba?
11.04.2021 (0 komentarzy)
Lockdown przedłużony do 18.04
08.04.2021 (0 komentarzy)
Komentarze

20.08.2020, 09:28 Tomasz 5.184.***.*** -
0
Przecież to Rada Ministrów tworzy, dzieli i łączy gminy. Nie ma co się obawiać swawolnych wypowiedzi Burmistrza i Uchwał Rady Miasta...
20.08.2020, 09:32 Marcin Żurek -
1
My się nie boimy burmistrza ani jego rady bo nam nic nie zrobią z poziomu samorządu bez naszej zgody. Pytanie jak daleko i "wysoko" burmistrz będzie drążył aby dopiąć swego?
20.08.2020, 13:25 ... 83.8.***.*** -
1
Dziwne,że tylko ludzie na stołkach się tego obawiają a wśród mieszkańców cisza. Podatki, śmieci, żywność i tak idzie go góry czy to miasto czy gmina. Na to nie ma wpływu. Ludzie mają swoje problemy a komu żal stołka niech się bije..
20.08.2020, 15:44 ZORZYK. 37.47.***.*** -
0
Zawsze sie zaczyna od drobnych kroczkow I szukania gdzie mozna cos uszczknac fla siebie (tu mam na mysli majewskiego" Jak bedzie mial dobte wejscia to morawiecki przylaczy nas do Koscierzyny I zadne referendum nie pomoze.Mozemy soe jednak liczyc z tym ze Wies Lubiana nic na pszylaczeniu nie zyska wrecz przeciwnie .A ze szpitala po jakims czasie zrobi sie dom zdrojowy bo juz takie plany byly.Temu Panu ktory pisze o stolkach chyba nikt nie bronil. syartowac na soltysa
20.08.2020, 21:23 ... 188.147.***.*** -
1
Ten Zorzyk to drugi Macierewicz :) szuka sPISku :) co ma być to będzie i nikt na to wpływu mieć nie będzie. Zresztą napewno decyzje już zapadły tylko powoli zaczną je wprowadzać.
24.08.2020, 22:35 Hanka 194.99.***.*** -
-1
Żaden wójt ani burmistrz ani rada gminy nie są władne w sprawie połączenia gminy z miastem. Majewski o tym wie i dlatego prowadzi rozmowy na szczeblu sejmowym i rządowym. Radni gminy powinny zmusić Piechowskiego do podobnych działań. Trzeba szybko działać. Są odpowiedni ludzie, którzy mają odpowiednie kontakty. Trzeba ich pozyskać dla naszej sprawy. Uchwały i protesty to mydlenie oczu mieszkańcom gminy. Wójt udaje wielkie oburzenie a jego zastępca ma trudną do ukrycia radochę. Wszak to nie jest pomysł Majewskiego, tylko jego poprzednika. Nadolny też już mieszka w mieście. Radnym podpowiadam by zmusić siebie i wójta do schowania chorych ambicji i do rozpocząć walkę z miastem na odpowiednim szczeblu z wykorzystaniem wszelkich odpowiednich osób tj. posłów, senatorów, doradzców obecnych i byłych. Inaczej gmina przegra. Włodarze gminy powinni też składać np. co tydzień raporty na stronie internetowej mieszkańcom co zrobili w tym temacie. Ostro do dzieła bo gmina zaspała i czas ucieka. Burmistrzowi pokazać gdzie jego miejsce i pogonić , niech buduje co chce za swoje a nie za złupione.

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2021 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE