Raport specjalny - Połączenie Gminy z Miastem


Burmistrz nie odpuszcza.

Wydawałoby się, że burmistrz dał już sobie spokój, że w końcu zrozumiał i odpuścił łączenie naszych gmin. Nic bardziej mylnego. Dalej drąży, dalej knuje, dalej kłamie i innych oskarża o kłamstwo.


Dziad swoje, baba swoje 

Szanowni Mieszkańcy. Jak już wielokrotnie wypominaliśmy, monitorujemy poczynania burmistrza w sprawie łączenia naszych gmin. To, że jego rada zbojkotowała ten pomysł nie znaczy, że burmistrz odpuścił. Wręcz przeciwnie. Wcale nie wziął sobie do serca naszego stanowiska jak i opinii miejskich rajców. Mimo WYRAŹNEGO sprzeciwu rad obu samorządów dalej będzie walczył o połączenie, a do tego wciąż kłamie! 


Burmistrz poległ przed swoją Radą.

Dnia 26 sierpnia 2020 roku o godzinie 14:00 odbyła się XXVII Sesja Rady Miasta Kościerzyna. Jedną z uchwał, którą osobiście przygotował Burmistrz Kościerzyny, Pan Michał Majewski była uchwała, o której wspominaliśmy ostatnio, czyli uchwała o łączeniu miasta i naszej gminy w jeden samorząd. Byliśmy pewni, że po wyraźnym sprzeciwie przedstawicieli naszej gminy, burmistrz wycofa się i wniesie o zdjęcie tej uchwały z porządku obrad. Tak się niestety nie stało i uchwała trafiła pod obrady. Burmistrz „w żywe oczy” okłamywał zebranych, że to uchwała o współpracy a nie łączeniu gmin!! Stwierdził również, że łączenie to może kiedyś, a teraz to głównie w celu zacieśniania współpracy. Szkoda tylko, że nie zmienił treści uchwały.


Mówimy stanowcze NIE!

Szanowni Mieszkańcy  O planach Burmistrza Kościerzyny, który dąży do połączenia naszej gminy z miastem pisaliśmy już trzykrotnie. Jako rada wraz z wójtem zajęliśmy stanowisko w tej sprawie i przekazaliśmy nasz sprzeciw burmistrzowi. Mimo to burmistrz wprowadza dziś pod obrady Rady Miasta Kościerzyna projekt uchwały w sprawie łączenia gmin. Nie spoczywamy na laurach i działamy dalej w "obronie" naszej gminy, Od dziś dostępne są u sołtysów listy sprzeciwu przygotowane przez gminę na których prosimy, aby składać swoje podpisy. Nasza lista dostępna w kiosku. Można ją też pobrać, wydrukować i dostarczyć z podpisami domowników i najbliższych sąsiadów.  Pokażmy, że mamy własne zdanie, własny samorzad a burmistrz niech się lepiej zajmie swoim "podwórkiem"


Burmistrz zacieśnia współpracę z gminą

Szanowni Mieszkańcy.  Dwukrotnie już przybliżaliśmy Wam temat zamiaru przyłączenia naszej gminy do Miasta Kościerzyna przez Burmistrza Michała Majewskiego [LINK1] [LINK2]. Przedstawiliśmy stanowisko Rady Gmina Kościerzyna oraz Wójta Gminy Kościerzyna w tej sprawie. Pisał również o tym portal koscierski.info Gmina mówi NIE, a burmistrz brnie dalej.


PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna? Część II.

O zamiarze łączenia Miasta Kościerzyna z Gminą Kościerzyna przez Burmistrza Michała Majewskiego pisaliśmy niedawno w artykule "PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?". Publiczna wypowiedź burmistrza zaniepokoiła nie tylko nas (mnie oraz Radnego Maliszewskiego) ale również wójta oraz pozostałych radnych.


PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?

Czy Gmina Kościerzyna powinna obawiać się o swoją suwerenność? Czy zamiast 30-lecia Gminy Kościerzyna będziemy mieli jej pogrzeb? Mam nadzieję, że nie. Mam nadzieję, że większość Radnych Gminy Kościerzyna „ma jaja” i będziemy bronić naszej gminy do ostatnich dni, ale do rzeczy. Jak pewnie część z Was wie, wraz z kolegą Radnym Gminy Kościerzyna Arkiem Maliszewskim (Wielki Klincz) mamy oczy i uszy szeroko otwarte na to co się dzieje zarówno u nas jak i u sąsiadów. Często śledzimy poczynania sąsiednich samorządów czy to w z zakresie inwestycji czy też gorącego od lat tematu śmieci. Dziś na tapecie jest Gmina Miejska Kościerzyna i jej Burmistrz Michał Majewski z próbą ponownego połączenia Miasta i Gminy Kościerzyna. 

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE